ÇAĞLA NUR UZUNDURUKAN 

22 yaşındaki Çağla Nur Uzundurukan'ın yaşam öyküsü merak ediliyor. İzmit Belediyespor'da oynayan Çağla Nur Uzundurukan, Euroleague Women gruplara kaldığı maçta ününe ün katarak Engelli sporcu olarak ilk işitme engelli sporcu tarihine geçti. Peki, FOX TV'de yayınlanan Kadının Eseri programıyla bir kere daha gündem olan Çağla Nur Uzundurukan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? İşte Çağla'nın Hiç Bilinmeyen Hikayesi...

ÇAĞLA NUR UZUNDURUKAN KİMDİR?

Türkiye'de ve dünyada bir ilke imza atan Çağla Nur Uzundurukan, FIBA Avrupa Kupalarında forma giymeyi başaran ilk işitme engelli basketbolcu oldu. Henüz gençliğinin baharında birçok başarılı işte ismini ön plana çıkaran Çağla Nur Uzundurukan 22 yaşında.

Halen İzmit Belediyespor’da oynamaktadır. İzmit Belediyespor’un Macaristan temsilcisi DVTK Miskolc’u 85-68 yenerek Euroleague Women’da gruplara kaldığı maçta takımının formasını terleten Çağla Nur Uzundurukan, Avrupa kupalarında oynayan ilk işitme engelli sporcu olarak dünya tarihine geçti. 

Daha önce İzmit Belediyespor ile Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde parkeye çıkarak lig tarihinde bir ilke imza atan Uzundurukan aynı başarıyı Avrupa kupalarında da gösterdi.

Çağla Nur Uzundurukan, İzmit Belediyespor’un Euroleague Women gruplarında oynayacağı maçlarda forma giymesi halinde, Euroleague’de oynayan ilk işitme engelli sporcu olarak bir başka ilke daha imza atacak.