banner1020
banner279
banner1022
21 Mayıs 2019 Salı 15:29
Nevzat Doğan kendini böyle savundu: "Fatma Hanım da görevden alıyor"

İzmit Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Tanju Ömer Akalp'in şikayetiyle İzmit Belediyesi Personel Müdürü Nedim Ulutaş ve İzmit Belediyesi eski Başkanı Dr. Nevzat Doğan hakkında  "görevi kötüye kullanma" suçlamasıyla açılan davanın duruşması bugün görüldü. Kocaeli 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Nedim Ulutaş'ın avukatı Suna Üstündağ Akdeniz ve Nevzat Doğan'ın avukatı Halit Çokan katıldı. Tanju Ömer Akalp'in avukatı Feride Külcü de duruşmada hazır bulundu. 

RAPORU KABUL ETMEMİŞLERDİ

Bir önceki celsede mahkeme tarafından dosyaya bilirkişi atanması kararı çıkmıştı. Dosya bilirkişiye gitmiş ve araştırma tamamlanarak mahkemeye sunulmuştu. Bilirkişi raporunda Nedim Ulutaş ve Nevzat Doğan'ın göreviye kötüye kullandığı yönünde görüş bildirilmişti.  Halit Çokan ve Suna Üstündağ Akdeniz bilirkişi raporunu kabul etmeyerek yeniden bilirkişi raporu alınmasını istemiş ancak mahkeme ise bu talebi müşteki vekilinin talebiyle yargılama süresini gereksiz uzatacağı için reddetmişti.

YAZILI SAVUNMA VERDİLER

Sanık konumunda bulunan Nedim Ulutaş ve Nevzat Doğan'ın avukatları yazılı savunma için ek süre istemişti. Avukatlar yazılı savunmalarını mahkemeye sundu ve bugün görülen duruşmada esasa ilişkin savunmalar yapıldı. Hakimin karar vermesinin beklendiği dosya yeniden incelemeye alındı. İleri bir tarihe ertelenen duruşmaya Nevzat Doğan'ın esasa ilişkin savunması damga vurdu.

NEVZAT DOĞAN'IN SAVUNMASI SADECE KOCAELİ DENGE'DE

Esasa ilişkin savunma yapan İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan duruşma salonunda şu ifadeleri kullandı:

Belediye başkanlığı diğer resmi kurumlar gibi değildir. Seçimle gelirler seçimle giderler. Vaatler vardır. Bu vaatleri zamanında yapıp halka hesap verme gibi bir görevleri vardır. Bunları şunun için söylüyorum. Ben mesela göreve geldiğim zaman 5 belediyenin birleşme durumu vardı. Onlarca müdür onlarca başkan yardımcısı vardı. Bunların bazılarıyla çalışmak durumundaydım. Bazılarıyla çalışmamak durumundaydım. Bazıları gitti bazıları farklı görevler üstlendi. Özellikle bu konuda bana dava açan görevlimiz ilk dönemde belediyenin içerisinde koordinatör olarak görev aldı. İkinci dönemde ise bütün belediye başkan arkadaşlarımı görevden aldım. 5 yıl çalıştığım arkadaşlarımı değiştirdim. Ben ikinci dönem daha farklı bir strateji hayata geçirmek istedim ve bununla ilgili adımlar attım. Mesela Filiz Hanım. Filiz Hanım başkan yardımcımdı, fen işleri koordinatörü olarak görevlendirdim. Bir bayan olarak orada görev aldı. Bunların hespi mobinge ve baskıya girmemesi lazım. 

FATMA KAPLAN HÜRRİYET'İ ÖRNEK GÖSTERDİ, "DOĞRU YAPIYOR" DEDİ...

Nevzat Doğan savunmasına yerel gazetelerde çıkan haberlerin ekran görüntüleriyle devam etti. Yerel haber sitelerinde Hürriyet'in başkan yardımcılarının görevlerini almasına ilişkin haberlerin çıktılarını gösteren Doğan, konuşmasına şöyle devam etti;

Örneğin Fatma Hanım (Burada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'ten bahsediyor) benim yerime belediye başkanı oldu. Benim 3 tane belediye başkan yardımcımın tüm yetkilerini aldı. Bir tane müdür bırakmadı. Şimdi ne yapacak Fatma Hanım? Onu kendi yerime koyuyorum. Bakın Fatma Hanım'ı eleştirmiyorum. Doğru yapıyor. Yapmak zorunda. Benim yardımcılarımla nasıl çalışacak? Onun yeni bir ekip kurması lazım. Vaatleri var, yapacağı işler var. Doğrusunu yapıyor. Hiç eleştirmiyorum, yanlış anlamayın. Bu kişilere tayininizi alın emekli oldun dedi. Olmadılar. Eminim ki ya Alikahya'ya gönderecek, ya Kuruçeşme'ye gönderecek ya da Akmeşe'ye gönderecek. Çünkü oralarda koordinasyon görevi de lazım. Başka yapacağı bir şey yok. Belediye içerisinde tutsa oradaki huzura etki eder. Üst düzey görevde bulunmuş kişiler bunlar. 

"CHP'LİLERLE BİRLİKTE ÇALIŞTIM"

Ben iddia ediyorum Türkiye'de bu konularda en geniş açıdan bakan belediye başkanı benim. 3 tane örnek vereceğim. Bir tanesi davacı olan çalışma arkadaşımız ilk döneminde aynı binadaydı. Aynı bina içerisinde belli bir yerde çalıştı. İkincisi benim ve şuanda Fatma Hanım'ın da müdür olarak çalıştığı üst düzey yönetici olan müdürlerim var. Örneğin Sevtap Hanım. Eşi CHP'nin ilçe yöneticisiydi. Nilgün Hanım benim 10 yıl proje müdürlüğümü yaptı. Eşi CHP'nin meclis üyesiydi. Fatma Hanım da bu isimlerle çalışıyor. Şuan 3 tane çok faydalı olabilecek belediye başkan yardımcımın altını boşaltıp başka bir yere gönderecektir. Doğru yapıyor. Yapmak zorunda. Şimdi bu mobbing mi oluyor?

Bu savunmanın ardından duruşma sona erdi.

SUÇLAMALAR NEYDİ? 

Nevzat Doğan ve Nedim Ulutaş'ın ıslak imzalı belgelerle ve çeşitli yöntemlerle İzmit Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Tanju Ömer Akalp'i sürgüne gönderdiği ve mobbing uyguladıkları iddia ediliyordu. Akmeşe'de ve Alikahya'da görevlendirilen başkan yardımcısı Tanju Ömer Akalp'in görev tanımında "başıboş hayvanların tespiti" yazıyordu.

Son Güncelleme: 22.05.2019 15:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Güneay 2019-05-21 19:11:36

Nevzat dogan resmen zulum ettin ikence yaptın Fatma hürrüyet bakan evet bahsettiğin muhteşem üçlüyü görevden aldı tabiki belsada tutmayacaktır mesela şahimler üçgaziler gibi köylere göndermeli hatta bu zatımuhteremler madem üst düzey yöneticilerdi hiç personele madara olmadan emekli olsunlar.

Avatar
belediyeci 2019-05-21 19:58:06

Nevzat dogan yaptıgın zulum ve eziyete kılıf arama üst düzey yöneticileri görevden almaların yetmedi alt kademedeki memurlarala bire bir ugraştın personelin yüzüne bakacak durumunuz kalmadı görevden alınan senin elemanların ugraşmak istedikleri personeli birbirine paslayarak ego tatmin ediyorlardı seni hiç birşey aklamaz ve haklı kılmaz insanlara yaptıkların bu dünyada cezasız kalmamalı ahirette zaten yatacak yeriniz yok

Avatar
Öz 2019-05-21 21:30:18

Tamamen demagoji yapıyor kendi ekibini kurmak için görevden alırsın fakat başıboş köpek toplayıcılığı unvanı tamamen mobbingdir mahkeme heyetinin bu durumu gözden geçirmesi gerekir adam oynuyor özellikle Nedim Ulutaş gibi yalaka biri çok rahat yalan söyler

Avatar
Remzi 2019-05-22 09:54:29

BU ADAM ÇOK PİŞKİN YA.. NASIL BİR KARAKTER.PİŞKİN SİMİT VAR AMA.. ADAMIN DA PİŞKİN İ ÇOK İTİCİ OLUYOR.ADAM DEDİM AMA BU ADAM DA DEĞİL.

Avatar
SAMİ BULUT 2019-05-22 10:07:29

nevzat ben seni hiç suçlamıyorum. tek suçladığım ak parti yönetimi.senin gibi karaktersiz...sorunlu..aşağılık..herkesi hor gören insanı bu güzel izmit imize 10 sene görev verdirdi..senin gibi bir adama..senin suçun yok..tek suçlu ak parti yönetimi.

Avatar
Belediyci 2019-05-27 22:25:39

İzmite ve belediye ye en büyük zararı vern en büyük abi sensin. Abi abilerini de al git... Yeter. Sizin gibi zihniyetlerin yüzünden Ülkem insanım sayenizde ne hale geldi.

banner1

banner962

banner23

banner642

banner1026