banner279
banner710
banner651
Kocaeli Denge
Kocaeli Denge
16 Eylül 2019 Pazartesi 14:31
Kocaeli’de online alışverişin yeni adresi; Rimal Sanal Market

İnternet nasıl yaşam tarzını değiştirdiyse şimdi sağlıktan eğitime, alışverişten çalışmaya kadar yeni girişimler hayat tarzımız değiştiriyor. Alışveriş, sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda alışkanlıklarımız değişiyor. Artık alışveriş için markete gitme devri sona erdi! Bir tıkla alışverişiniz kapınıza kadar geliyor. Kocaeli’nin gıdada öncü firması Eskar’ın marketler zinciri Rimal’de sanal marketini hayata geçirdi. Rimal Sanal Market’e www.rimalsanalmarket.com adresinden sipariş verebilirsiniz. Rimal Sanal Market Operasyon Yöneticisi İsmail Işıklı, yeni projelerini Kocaeli Denge’ye anlattı. Işıklı’ya merak edilen her şeyi sorduk. İşte o röportaj…

-Rimal Sanal Market, Kocaeli’ye hayırlı olsun. Şimdi size merak edilenleri soralım. Sanal Market teslimatlarını nasıl gerçekleştireceksiniz? Sipariş için çok bekleyecek miyiz?

Hayır. En iddialı olduğumuz alanlardan biri de hızlı teslimatımız. Günün farklı bölümlerinde belirlediğimiz 3 ayrı zaman diliminde teslimatlarımızı gerçekleştireceğiz. Müşterilerimiz, alışveriş yapmak için uygulamamıza veya sitemize girdikten ve alışverişini tamamladıktan sonra müşterimize aldığı ürünlerin hangi zaman diliminde ve tarihte teslim edilmesini istediğini gösteren bir seçenek sunacağız.

 Şimdilik 3 tane saat aralığı belirledik. Bunlar: Sabah; 10.00 – 12.00, öğlen; 14.00 – 16.00, akşam; 18.00 – 20.00 arası. Müşterilerimiz belirlediğimiz üç saat aralığından istediğini seçecek biz de müşterimizin seçtiği saatler arasında müşterimizin aldığı ürünlerini teslim edeceğiz. İlerleyen zamanlarda yaşanacak olan yoğunluk ile beraber teslimat saatlerimizi arttırabiliriz.

KOCAELİ’DE BİR YEREL MARKET ZORU BAŞARDI

-Sanal Market uygulamasına 9 Eylül’de başladınız. Bu bir haftalık süreç nasıldı? Uygulama şu an ne durumda?

Şu an kendimizi duyurduğumuz bir sürecin içerisindeyiz. Uygulamamızı, hizmetimizi halka tanıttığımız ve reklamını gerçekleştirdiğimiz bir dönemdeyiz. Sanal Market’te satışlarımıza başladık. Bir haftalık süre içerisinde güzel tepkiler aldık. Sanal Market ile ilgili olarak gerek marketimize gelen veya evlerinde alışveriş yapan vatandaşlarımız, her fırsatta bize memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Kocaeli genelinde faaliyet gösteren bir yerel marketin böyle bir projeye başlamış olmasından dolayı mutlu olduklarını söylüyorlar.

Mobil uygulaması da yaptınız mı?

Evet, mobil uygulamamız da bulunuyor.

HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA İNSANA ULAŞIYORUZ

İndirilme ve kullanılma sayısı ne kadar oldu?

Her geçen gün artıyor. Mobil Market için her ne kadar mobil uygulama yapsak da telefonuna uygulamayı indirmeyip, tarayıcıdan kullanan veya bilgisayardan Sanal Market’i kullanan müşterilerimiz de var. Ayrıca henüz çok yeni olduğumuz kendimizi halka duyurduğumuz bu süreçte, çok güzel bir rakam yakaladığımızı düşünüyoruz. İlerleyen zamanlarda bu sayının daha da artmasını bekliyoruz.

Sitemize giren müşterilerimizi de takip ediyoruz. Sitemiz ne kadar ziyaret alıyor? Müşterilerimiz ne kadar süre kalıyor? En çok hangi ürünlere bakıyorlar? Hangi sayfalara giriyorlar? Hepsine bakıyoruz. Oradan analizleri alıyoruz. İlk hafta için beklediğimiz rakamlar çok güzel. Günlük minimum 200 – 250 farklı kişi Sanal Market sitemizi ziyaret ediyor. Her geçen gün ziyaretçi sayımız daha da artıyor.

ONLİNE SATIŞIN MERKEZİ; RİMAL YENİŞEHİR ŞUBE

Market fiyatları ile uygulama fiyatları aynı mı? Yoksa fiyatlar farklı mı olacak?

Farklılık olacak. Ancak farklılık şu şekilde olacak. Rimal Sanal Market açılışına özel tüm ürünlerde yüzde 9 oranında bir indirim uyguluyoruz. Yenişehir Mağazamızı online satışımızın merkezi olarak belirledik. Sanal Market operasyonu bu mağazadan yürüyecek. Sanal Market’te yaptığımız tüm indirim ve kampanyalar bu marketimizde gerçekli olacak. Diğer mağazalarımız bunun dışında olacak. Kocaeli genelinde bulunan tüm Rimal Marketlerde, Sanal Marketle beraber uygulayacağımız kampanya ve indirimler olacak. Ancak sadece Sanal Market’te olacak kampanya ve indirimler diğer mağazalara göre farklılık gösterebilecek.  Şu anda açılışa özel tüm ürünlerde sepette yüzde 9 indirimle kampanyamızı başlattık.

Kampanya ne kadar süre devam edecek?

Eylül 19’un da sona erecek. Ayın 9’u ve 19’u arasında gerçekleştirdiğimiz bir kampanya idi.

Sanal Market yeni kuruldu. İlgi büyük, Pazar da müsait ama kampanya ayın 19’unda bitiyor dediniz. İnsanların Rimal Sanal Market’i tanıması biraz zaman isteyecek. Yeni kampanyalar devam edecek mi?

Biz açılış kampanyamızı şöyle planlamıştık… Ayın 9’u ve 19’u arası açılışa özel 10 günlük bir sepet indirimi kampanyası uyguladık. Daha sonra ürünlere özel bir indirim kampanya yapmayı planlıyorduk. Örneğin bu hafta tavuk, pirinç ve şekerde belli bir indirim uygulanırken, sonraki hafta çay, su ve sebze ürünlerinde indirim kampanyası uygularız diye planlamıştık. Ancak bu kesin değil. Belki sepette yüzde 9 indirimi de uzatabiliriz. Bu konuyu merkezdekilerle toplantı yapıp değerlendirmemiz gerekiyor.

Geçirdiğimiz bir hafta bizim için büyük bir test oldu. Şu anlamda test oldu. Sepette yüzde 9 indirim var dediğimde mi müşterilerimiz daha memnun oluyor? Yoksa belli başlı ürünlerde yani her evin temel ihtiyacı olan ürünlerde indirim uygulanırsa mı müşterilerimiz daha memnun oluyor? Bunları görmemizi sağladı.

RİMAL’DE KALİTESİZ SAĞLIKSIZ ÜRÜN YOK

Peki, Rimal’i diğer sanal marketlerden ayıran nedir? Neden Rimal Sanal Market’i tercih etmeliyim?

Rimal Marketin en önemli ve en iddialı olduğu konu kalitesidir. Biz, asla kaliteden ödün vermek istemiyoruz. Marketimizde kaliteli ürünleri, müşterilerimizin güvenerek alacağı ürünleri satmak istiyoruz. Özellikle kasap ve manav reyonunda çok iddialıyız. Özellikle bu iki reyonun kalitesinde çok hassasız. Müşterilerimize ucuz ürün satacağız diye sağlıksız, ithal ve kalitesiz hiçbir ürünü satmıyoruz.

HER GÜN ÜRÜNLERİMİZİ KENDİMİZ SEÇİYORUZ

Her gün hale gidip ürünlerimizi tek tek seçiyoruz. Kalitesi beğenilmeyen ürün, elemelerden geçemiyor. Böylece reyonumuza getirilmiyor. Özellikle Sanal Market müşterilerimiz çok merak ediyor. Kendimi onların yerine koyuyorum. İnternetten alışveriş yapacağım. Birçok şeyi internetten alıyoruz ama sebze ve meyve alırken tereddüt yaşayabilirim. Bilmediğim yerden almak istemem. Ancak Rimal’den alırdım. Çünkü gerçekten müşterilerimiz, marketimize geldiği zaman reyonlarımızdaki ürünleri kendi gözleriyle de gördü. Burada müşterimizin ayıklamasını gerektirecek ürün bulunmuyor. Reyonumuza gelen tüm ürünleri belli bir kalite testine tabi tutuluyor. Bu durum Sanal Market’te de devam edecek.

RİMAL SANAL MARKET’İN RAKİBİ KİM?

Ayrıca Sanal Market olarak baktığımız zaman bizim rakibimiz büyük marketler. Büyük marketler indirimler kampanyalar yapıyorlar ama zaten piyasanın çok üzerinde bir satış fiyatına indirim yapıyorlar. İnsanlarımız da bunu biliyor. Rimal Marketler olarak biz piyasa düzeyinde fiyatlara sahibiz. Yaptığımız kampanyalar ve indirimleri kar kaygısı duymadan gerçekleştiriyoruz.

-Et ve manav reyonunda kaliteye çok önem veriyoruz dediniz. Bunu biraz açar mısınız?

Rimal Marketlerin yönetiminde, müşterinin yerine kendini koymak gibi bir anlayış var. Patronlarımızın da hepsi öyle. Kasanın arka tarafından değil de müşterinin olduğu taraftan bakıyorlar. Hangi durum müşterinin hoşuna gitmez. Bu kampanya müşterinin faydasına olmaz. Marketimize gelen müşterimizi nasıl daha mutlu edebiliriz gibi hep müşteri gözüyle bakıyorlar. Ticaretlerini müşteri memnuniyeti üzerine kuruyorlar.

-Tüketici olarak sorarsam eğer; hepimizin bir kasabı var. Genelde vatandaşlar kasapları tercih eder. Sizce neden et alışverişinde Rimal Market’i tercih etmeliyiz?

Et konusunda dikkat ettiğimiz en önemli konu yerli hayvan kullanmamız. Türkiye genelinde vatandaşlarımızın tedirgin olduğu bir ithal et konusu var. Ancak Rimal Marketlerinde tamamen yerli hayvanların ürünleri kullanılıyor. Alışveriş esnasında ürünleri aldığımız firmaların belgelerini de müşterilerimiz görmeyi talep edebilirler.

-Evlere teslim sürecinde şu an kaç personel çalışıyor? Evlere teslimi kimler yapıyor?

Şu anda tek araç tek personelle başladık. Bazen yoğunluğa göre 2 personel görevlendirebiliyoruz. Sanal Market oturdukça araç ve personel sayısını arttırarak bölgeyi de geliştirmeyi planlıyoruz. Şu anda ilçe bazlı olarak İzmit, Başiskele ve Gölcük’te hizmet veriyoruz.

BUZDOLABIYLA HIZLI ve KALİTELİ  SERVİS

-Araçlarınızla soğuk servis yapıyor musunuz?

Küçük buzdolabı kullanıyoruz. Bildiğiniz gibi her ne kadar yaz mevsimi bitse de havalar hala sıcak. Özellikle araçların içi sıcaktan dolayı ürünler için tehlike arz edebiliyor. Bu nedenle soğutucuya ihtiyaç duyan ürünleri araçlarımızın içine yerleştirdiğimiz özel buzdolapları sayesinde koruyabiliyoruz. Ayrıca ilerleyen süreçte soğutuculu araçları filomuza dahil etmeyi planlıyoruz. Şu anda o kadar yoğun olmadığımız için soğutucu araçlara ihtiyacımız yok.

Bu süreç biraz daha işi anlamak ve işin işleyişi ile ilgili pürüzleri görmek ve onları çözmek üzerine kurulu. Yani fiziki operasyonu gözlemliyoruz. Teslimatta ne yaşayacağız? 2 saat teslimat süresi yetecek mi? Personel yetecek mi? Hafif ticari araçlarımız yeterli olacak mı? Biz bunları gözlemliyoruz.

EVİNİZİN RAHATLIĞINDA ALIŞVERİŞ

Şuanda en çok kıtlığını çektiğimiz şey zaman…  Yemek hazırla, ye, insanlar gerçekten zaman bulamıyor. Otopark, market sırası, kasa sırası derdi olmadan evinde rahat rahat alışverişini yapabiliyor. Evinde çocuğunla geçireceğin zamanı kimse markette geçirmek istemiyor. Bu nedenle Sanal Market ile insanlarımıza evinin rahatlığında bir alışveriş imkanı sunuyoruz.

https://www.rimalsanalmarket.com/

Son Güncelleme: 18.09.2019 09:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1

banner475

banner589

banner23

banner642

banner472

banner612