banner777
banner775
banner710
banner651
Kocaeli Denge
Kocaeli Denge
30 Haziran 2020 Salı 10:15
Duy Taş Hafriyat’a konkordato

Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından ilan edilen kararda şöyle denildi; Duy Taş Hafriyat Nakliyat İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından mahkememizde açılan konkordato davası nedeniyle 24/06/2020 günü saat 10.40 itibariyle konkordato kapsamında davacı hakkındaki kesin mühletin 3 ay süre ile uzatılmasına karar verildi. Nazir Esirci, İrfan Murat ve Hakan Kapucu belirtilen süre içinde konkordato komiseri oldu. 

Davacının, mahkememizin izni dışında kesin mühletin verildiği tarihten itibaren rehin tesisi işlemi yapmasının, kefil olmasının, taşınmaz ve işletmenin devamlı tesisatını kısmen dahi olsa devretmesinin, üzerlerinde takyidat işlemleri yapmasının ve ivazsız tasarruflarda bulunmasının yasaklanmasına karar verildi. Aksi takdirde bu işlemlerin hükümsüz olduğuna, davacının bu hükme ya da komiserin ihtarlarına aykırı davranışı halinde mahkememizce borçlunun malları üzerinde tasarruf yetkisinin kaldırılabileceği veya 292. madde kapsamında mühletin kaldırılarak konkordato talebinin reddine ve borçlunun iflasına karar verilebileceğine hükmedildi.

Öte yandan, 2004 Sayılı İİK 294. maddesi uyarınca; Kesin mühlet içinde borçlu aleyhine 21/7/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanuna göre yapılan takipler de dahil olmak üzere hiçbir takip yapılmamasına ve evvelce başlamış takiplerin durdurulmasına… İhtiyatî tedbir ve ihtiyatî haciz kararlarının uygulanmamasına, 206. maddenin birinci sırasında yazılı imtiyazlı alacaklar için haciz yoluyla takip yapılabileceğinden, 206. maddenin 1. sırasında yazılı imtiyazlı alacaklar için haciz yoluyla yapılan takiplerin bu hükmün dışında bırakılmasına”

Anahtar Kelimeler:
Duy Taş HafriyatKonkordato
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1

banner475

banner589

banner23

banner642

banner773

banner759

banner612