banner279
banner888
banner893
Flaş Haber
Kapat
banner862
Kocaeli Denge
Kocaeli Denge
29 Mayıs 2019 Çarşamba 09:04
İzmit Kavanium’da isyan çıktı!

Başta site güvenliğinin ve huzurun 2 yıl geçmesine rağmen halen tam anlamı ile sağlanamamış olması, site içerisinde kimsenin fikri alınmadan yapılan maliyetli harcamalar ve son olarak havuzların gri buzlu cam ile boylarının yükseltilerek kapatılması bardağı taşıran son damla oldu. 

YÖNETİME İHTAR ÇEKTİLER

Yönetime havuz camları ve yükseklik ile ilgili şikayetlerini belirten site sakinleri yönetimden olumlu cevap alamadı. Bunun üzerine Site Yönetimini yasal olmayan uygunsuz işlemler yapmakla suçlayan site sakinleri kendi aralarında imza toplayıp yönetime noter aracılığıyla ihtar yazısı çekti.

İhtarname’nin İçeriği;

KONU : Herhangi bir kat malikleri kurulu kararı olmaksızın havuz çevresine yaptırılan çevre koruma bariyerlerinin yükseltilmesi ve buzlu cam ile kapatılması işi nedeniyle oluşan aykırılığının giderilmesi hakkında

AÇIKLAMALAR :

1-) Yönetiminiz tarafından ortak alana dahil havuzlarda yapılan çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen bariyerlerin yükseltilmesi ve buzlu cam ile kapatılması işlemi öncelikle,

Kat malikleri kurulunun bu yönde bir kararı olmaksızın yapılması nedeniyle hukuksuz ve tamamen keyfi olmakla birlikte;

Öncelikle havuza giren çocukların hareketlerini takibi zorlaştırması nedeniyle güvenlik yönünden sakıncaları olduğu gibi,

Havuz karşısında konum almak için ekstra bedel ödeyen kat maliklerinin havuz manzarasının kapatılması ve hiç estetik olmayan kötü bir görüntü ile karşı karşıya gelmesine sebebiyet vermesi yönüyle de ortadan kaldırılması gerekli bir işlemdir.

2-) Yukarıda da belirttiğim üzere Site koşullarının kat maliklerine danışılmadan radikal olarak değiştirilmesi bir yana bunun için yapılan harcamalar için kat maliklerinden onay alınmaması kabul edilemez bir durumdur ve yönetiminiz bundan malen sorumludur. İhtarname ekinde bu hususlara itiraz eden kat malikleri ve kiracıların imzaları bulunmaktadır.

SONUÇ: Haksız ve hukuksuz yapılan bu uygulamanın iş bu ihtarnamenin tebliğ tarihinden itibaren bir hafta içerisinde ortadan kaldırılmasını, aksi halde bunun için yasal yollara başvuracağımızı, keyfi yapılan bu işlem için harcanan bedeller için ceza ve hukuk davası açma hakkımızı ayrıca saklı tutarak talep ve ihtar ederiz.

BUGÜN BÜYÜK TOPLANTI VAR

Daha önce kendi arasında bir araya gelen site sakinleri 29 Mayıs Çarşamba günü yani bugün iftardan sonra 21:00 saatlerinde 833 Ada’nın ortasında bulunan havuzda bir araya gelmek için kendi aralarında örgütlendiler.

SORUN SADECE HAVUZDAN İBARET DEĞİL

Sorunun sadece havuzdan ibaret olmadığını dile getiren site sakinleri eğer yönetim önemli kararları mülk sahiplerine sormadan almaya devam ederse 2 yıl önce Kavanların başına gelen yönetim değişikliğinin kendilerinin de başına geleceğini dile getirdi. Toplantıya site yöneticisi Vedat Bey’in de katılacağı bilgisi site sakinlerine iletildi.

HAVUZ GÖRÜYOR DİYE SATIN ALDIK

Sitede havuz manzaralı diye satılan 1. katlarda bulunan kat sakinleri artık havuz yerine gri betona benzer cam gördüklerini, evlerinin manzarasının bu olmaması gerektiğini söylüyorlar. Evlerine havuz görüyor diye satın alır iken ekstra bedel ödediklerini dile getirdiler.

İŞTE MALİYET TABLOSU

Havuz kenarlarına yaptırılan Gri cam bedelinin satıcı firmadan alınan bilgiye göre Sadece Cam Bedeli 31.429 Türk Lirası olduğu, Kavanium Site yönetiminin paylaştığı Bakım-Onarım-Yenileme - Havuz 7.854,50 Türk Lirası olduğu ve Personel Bedeli çalışma iş gününe karşılaştırınca 2 Kişi SGK Dahil Yaklaşık 6.000 Türk Lirası gider yapıldığını bunun ile birlikte toplan maliyetin 45.000 Türk Lirası civarında olduğu bilgisi verildi.

Son Güncelleme: 30.05.2019 11:27
Anahtar Kelimeler:
IzmitKavaniumKocaeli
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet Can 2019-05-29 10:07:23

Sitede Yönetim Olduğunu Sadece Böyle Absürt Olaylar ile öğreniyoruz. 2 hafta boyunca Ramazan gününde Güneşin altında bir an önce kimse bir şey demeden camları zorla taktırmaya çalıştılar. Sitede kimsenin memnun olmadığı bir durumu hangi akla hizmet aldıklarını bilemiyoruz.

Avatar
osman 2019-05-29 12:21:47

sitede bir çok eksikler var. Otopark kapıları her gün arızalanıyor,asansörler sık sık arızalanıyor.Bütün bunlar çözüm beklerken site sakinlerinin oluru alınmadan havuzun kenarı görüntüyü kapatacak biçimde kapatılıyor. Merak ediyorum, 2 yıla kalmadan yönetim havuzu tamamen kapatır mı kapatmaz mı? havuzdan rahatsız olanlar olabilir,onlara uygun siteler mevcut.

Avatar
Ali Rıza Elverdi 2019-05-29 14:31:51

Havuzlu site isteyenler gidip başka yerde kalabilirler. Yönetim başarısızlıklarını kabullenmek yerine daha da kötülerini yapıyorlar. Yönetim sitedekilerin fikirlerini almadan böylesine önemli bir kararı nasıl alabildi neye güvendi.

Avatar
Cemil 2019-05-29 23:58:48

Bence çok güzel oldu.

banner1

banner897

banner589

banner23

banner642

banner475

banner472