banner1027
banner279
banner888
Kocaeli Denge
Kocaeli Denge
27 Kasım 2020 Cuma 18:48
Saffet Sancaklı ağzına geleni söyledi

Kocaeli haber... MHP Kocaeli Milletvekili ve Kocaelispor’un eski kaptanlarından olan Saffet Sancaklı, açıklamasında şunları söyledi; "Hodri Meydan’ın yeri yeri hayırlı olsun. Biliyorsunuz son zamanlarda Kocaelispor ve Saet Sancaklı arasında spekülasyonlar vardı. Onları aydınlatacağım. Bugün hiçbir yerde anlatmadığım bir kaç olay anlatacağım. Birincisi 30 sene önce ben transfer olduğumda 500 milyon TL’ye anlaştım. Takım şampiyona olursa 150 ben gol kralı olursam 100 milyon TL olarak anlaştım. 500 milyon yarısını da prim olarak kazanacaktım. Bildiğiniz gibi biz hoş rekorları karar haftalar önce şampiyon olduk. O sene attığım gol 30 yıldır PTT nezdinde kırılamadı. Kocaelispor’la 1 yıllığına anlaşmıştım sonrasında Galatasaray’a gideceğim demiştim. 260 milyon kiralık çeki gittim teslim ettim. 500 milyon bana yeter diyerek o çeki bıraktım. Hakettiğin 760 Milyon paranın 260 Milyonunu bıraktım. Kocaelispor ve Türkiye’de bana bir tane adam söyleyin Bu parayı bırakacak adam söyleyin!

“SEFA BEY İLE GÖRÜŞTÜM”

İkincisi ben sonra Sefa Bey ile görüştüm. Ben yine Kocaelispor’da kaldım mukavelem bitti gideyim dedim izin verdi. 1 milyar TL bonservisim vardı. Bende gittim Sefa Bey’e dedim ki Galatasaray ile görüşmeye gidiyorum. Bana Mustafa Denizli’yi getireceğiz bir görüşür müsün dediler. Bana Galatasaray’dan’dan istediğin oyuncu söyle şart koşayım. Kaptan Yusuf gelsin Cengizhan, Mustafa var alabilirsin onları dedi. Dedim hocam ben halledeceoiö merak 25 milyar TL işe iki yıllık anlaşma sağladık. Bonservisi ne yapacağız dedim 1 milyar TL yatırıp geleceğiz. Bu üç ismi takas olarak vereceksiniz dedim. Bu üç isim ve 10 milyar TL para vereceksiniz dedim. Anlaşamadık geri döndük dedim. Sefa Bey ne oldu diye sordu bende anlattım. 2-3 gün geçti Alp Yalman beni aradı. Ben tekrar kendileriyle görüştüm. Madem böyle konuşuyorsun 20 milyar TL’ye düş dedi bende kabul ettim. Kocaelispor 10 milyar TL ev üç oyuncu aldı. 5 milyar TL’de benim paramdan eksildi.

“GELMEK İSTİYORUM DEDİM”

Üçüncüsü Galatasaray’dan ayrılmaya karar verdim. Sefa Bey’i aradım ben buradan sıkıldım Kocaelispor’a gelmek istiyorum dedim. Nitekim bu süreçte ortaya çıkan örgütler o zaman başlamıştı biri de buydu. Beşiktaş beni istiyor dedim olmaz bizi topa tutarlar dedi. Real Zaragoza istiyor beni dedim orası da olmaz dedi sen en iyisi Kocaelispor’a dön dedi ama onlar para veremez dedi. Evren o zaman genç oyuncuydu. Onunla takas oldum. İngiltereye 96 senesinde kampa gittik. Nottinghamda otele Vefa Bey, Şafak Kalkavan ve bazı yöneticiler geldiler. Vefa Küçük, Sefa bey’i uçağa bindirip İngiltere’ye getirmişler. Ben gitmek istemediğimi söyledim ben nasıl söyleyim dedim. Ben istemediğim için o transfer olmadı. 3 gün boyunca bu kavga sürdü. Sezon başladı süreç devam ediyor. Sefa Bey’in sekreteri aradı bende Türkiye-Belçika maçından dönüyorum. Sefa Bey ile Rıza Başkan oturuyor. Vefa küçük geldi anormal bir para teklif ettiler dedi kulüp battı bankalar üzerimize çöktü bu para Kocaelispor’un tüm borçlarını bitirecek dedi. Ben Sefa Bey’in o gün gözünden yaş geldiğini gördüm. Sen beni Fenerbahçe’ye verirsen millet seni sokakta gezdirmez dedim. İstersen kabul et istersen etme diyorsun dedi. Bende sen zaten beni satmışsın dedim. Fenerbahçe’ye gittiğimde Uche ve Högh 250 milyon dolar alıyordu. Şartlarım 700 bin dolar 3 senelik kontrat yarısını da peşin dedim. Sen ne diyorsun ya böyle para var mı dedi? Bende alıyorsanız alın dedim. Vefa Küçük, Ali Şen’i arayarak Saet bu kadar para istiyo dedi. Oda hayırlı olsun dedi. Sonra ki maç Kocaeli’ye geldiğimde Taraftarlar “Kaptan bizi neden sattın” diye böyle pankart açtılar. Bizim Kocaelispor taraftarı ile duygusal bağımız var. Saet Sancaklı’nın Kocaelispor için yaptıkları ama anlatmadıkları çoktur.

“BEN KOCAELİSPOR’U HİÇBİR ZAMAN MENFAAT KAPISI GÖRMEDİM”

Ben Kocaelispor’u hiçbir zaman menfaat kapısı görmedim. Ben Kocaelispor’da 4 sezon oynadım. Ben 250 bin doların altında bir para aldım. 200 bin dolar aldıysam 4 senede 700-800 bin dolar değil mi? Bıraktığım paralar da çok milyon dolardır. Burada ikinci senemde oyuncular huzursuz. Milli takım kaptanıyım. Para problemi vardı. Antrenmana çıkmayacağız galan dediler bende benim kaptan olduğum yerde böyle bir şey olmaz dedim. Ben Sefa Bey’e anlattım durumu. Pazartesi para sizde dedim. Pazartesi günü oldu Bekir Bay bizim yöneticimizdi. Bülent Bey’i aradım parayı ne zaman dağıtacaksınız dedim, kendi hesabımdan çuvalla pata çektim götürdüm. 25 tane oyuncunun parasını cebimden ödedim. Bu bit kez olmadı bu arada anlatayım.

“BANKALAR ÜSTÜMÜZE GELİYOR DEDİM”

 2003-2004 senesinden biriydi. Aziz bey ile geliyorum. Sakarya’nın oradayız Aziz bey ile. Sefa abi aradı benim seni acilen görmem lazım dedi. Aziz bey ile Sefa Bey Fenerbahçe-Kocaeli maçında bir tartışma yaşanmıştı. Biz Aziz Yıldırım ile geldik Sefa Bey’in odasına girdik. İsmet Kaya ve Hikmet Erenkaya da oradaydı. Sefa Bey’e dedim ki bankalar üstümüze geliyor borçlar var 1.5 milyon dolar bulur musun bana da dedim bu kadar patronun içinde bana mı söylüyorsun dedim. Bana söylüyor ama Aziz Başkan’dan istiyor. Aziz Başkan’a döndüm başkanım verin şu parayı dedi. Kelsen vereyim dedi. Parayı Saet’ten alın sonra da yollayım dedi. Parayı aldılar bana 2 tane çek bıraktılar biri bir milyon dolar biri 500 bin dolar. Aziz Bey’de kanunu işlem başlatmış. Aziz Başkan beni aradı 1.5 milyon dolarımı ver dedi. Hikmet Bey geldi ben ödeyeceğim dedi oda ödemedi. Bu konu orada kapandı zaten. Bahri Yavuz Kocaeli 3.Lig’e çıkınca benden yardım istedi. Fikri Işık’ta o zaman Başbakan yardımcısıydı. Aziz Başkan’ı arasın dedim. Bahri Yavuz gitti mi gitmedi mi bilmiyorum o zaman da Saffet Sancaklı kulübü hacize verdi haberleri çıktı.

“BEN KİMSEYE ONAY VERMEDİM”

Tahir Bey’in aday olduğu sürede kendisi ile görüştük. Benim sana söyleyeceğim bir şey var bu şehri spor şehri yapalım dedim. Uluslararası müsabakalar getirelim ben öncelik yapayım dedim. 2023 senesinde Kocaelispor artık Süper Lig’de oynasın. Tahir Bey sevildikten sonra beni aradı Kocaelispor’a müdahale edeceğiz şampiyonluk için dedi. Kocaelispor’u siyasetin dışında tutarak bir işadamı bulalım onu Başkan yapalım ve güçlü bir yönetim oluşturalım dedim. Herkesin kabul edeceği bir işadamına teklif görürdük ama kabul etmedi. Tahir Başkan Hüseyin Üzülmez istiyor ne diyorsun dedi bende insiyatif sende ne diyorsan dedim. Ama oraya oturunca ben herşeyi biliyorum demesin. Burada Türkiye’de spora yön veren bir adam var dedim. Hüseyin Başkan beni aradı görüşelim dedi. Bende meclisteyim yarın olursa görüşelim dedi. Hemen hoca oyuncu bulalım dedim. Bende hoca ve oyuncuya karışmam sadece yönetim şeklini çizerim siz yönetirsiniz dedim. Biz 2023’e kadar süper Lig’e çıkmak istiyoruz diyelim bize planlarını anlatsınlar dedim. Engin Korukır beni aradı bana onay verdiğin için teşekkür ederim dedi bende kimseye onay vermediğimi söyledim. Ben kendisine sen bu göreve layıksın ona diyecek bir şeyim yok ama onay muhabbeti yok dedim.

“SAFFET SANCAKLI’YI TARAFTARIN ÖNÜNE ATAMAZLAR”

 O gün Hüseyin Üzülmez’e söyledim. Bu kadar borç var dedim. Biliyorum o para Aziz Yıldırım’ın borcu dedi. Beyefendi küçükten şu kadar haciz ile para aldı. Niye bu parayı bağışlamıyor diye demeçler verdi. Aydın Ünlü’yü aradım dedim git bu adamla konuş. Kocaelispor ile benim aramı açmaya çalışıyorlar. Aynı bu dönem ki gibi bir basın toplantısı düzenleyecektim. Takım 2-3 haftadır maç kazanıyordu bende o yüzden toplantıyı iptal ettim. Bende artık kızmaya başladım. Ciğeri 5 para ermez adamlar Saffet Sancaklı’yı suçlayıp habire böyle taraftarın önüne atması benim canımı sıktı.

“ÜNLÜ’YÜ ARADIM”

Ben Aydın Ünlü’yü aradım neden böyle ne gerçekler diye soralım dedim. Bugün biz yönetim kurulu işe toplantıya girecektik. Bu Aziz Yıldırım’ın alacağı para işe ilgili konuşalım dedi. Bende dedim Başkan Günaydın. Senin getirdiğin adamlar bana saldırıyor dedim. Tam 2 yün önce Aziz Yıldırım beni aradı. Tahir Büyükakın beni aradı böyle bir borç var dedi. Yardım eder misin dedi diyor Başkan benim bu durumdan sıkıntım var. Ben burada küpürlerden attım. Ben gerekirse bir açıklama yapayım dedi ve bana bir basın açıklaması yolladı. Kocaelispor Başkan ve yöneticileri iftira atmaz atamaz! Şimdilik Kocaelispor daha fazla görmesin diye daha fazla konuşmuyorum. Kocaelispor siyaset üstüdür. Kocaelispor şampiyonluğu başarısı her şeyin üstündedir. Kocaelispor için buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Bu yöneticiler gelir ama Saffet Sancaklı hep var olur.

“HODRİ MEYDAN İYİ Kİ VAR”

Seçimden 2 gün sonra Kocaelispor- Bayburtspor maçı vardı. Bende gittim atladım seçimlerden bit iki gün sonraydı. Size söz veriyorum Kocaelispor aleyhine bir düdük çatlamayacak rahat olun dedim. Bayburt Belediyesini’de MHP kazandı. Bizim teşkilattan çocuklar var bir tanesi de resim çektirirken bana atkı koydu. Bende o fotoğrafı çekişmiş oldum. Saffet Sancaklı Kocaelispor-Bayburt maçında Saet Sancaklı Bayburt’u mu tutacak? Ben geldim Kocaelispor’a Hodri Meydan kar kış her zaman koşturuyordu. Hodri Meydan iyi ki var. Ben kavgadan yana değilim. Hodri Meydan bundan sonra hak ettiği değeri görecek.

Son Güncelleme: 28.11.2020 16:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1

banner962

banner23

banner642