banner279
banner810
banner651
13 Eylül 2019 Cuma 15:00
Yusuf Bayraktar üyelikten çıkarılıyor

Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, son günlerde art arda çıkan olumsuz haberlerin ve karalama kampanyasının ardından topyekun ve hep birlikte bir karar alarak Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar'ın üyelikten çıkarılması için çağrı yaptı.

İŞTE LASTİK-İŞ SENDİKASI BAŞKANLAR KURULU'NDAN YAPILAN AÇIKLAMA 

Lastik-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu 13.09.2019 tarihinde toplanmış ve son günlerde basında yer alan sendikamıza ilişkin haberleri değerlendirerek aşağıdaki açıklamayı yapma gereğini duymuştur.

ÇİRKİN İFTİRALAR

Bir süredir özellikle Kocaeli yerel basını başta olmak üzere bazı basın organlarında sendikamız Lastik-İş’i hedef alan haber ve yorumların yoğunlaştığını gözlüyoruz. Bu haber ve yorumların büyük bölümünün bir şube başkanımız kaynak gösterilerek yapıldığı anlaşılmaktadır. Sendikamızın Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’a dayandırılan yalan yanlış haberlerle Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz çirkin iftiralarla karşı karşıya bırakılmaktadır. 

SENDİKAMIZI KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ HAREKETLER

Son olarak 09.09.2019 tarihinde Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın karıştığı bir kavga haberi basına yansımış ve bu haber de sendikamızı kamuoyunda ve üyeleri gözünde küçük düşürecek şekilde kullanılmıştır. Başkanlar Kurulumuzun hiçbir biçimde herhangi bir saldırgan davranışı onaylaması mümkün değildir. Bu nedenle Başkanlar Kurulumuz Kocaeli Şube Başkanımız Yusuf Bayraktar’a karşı yapılan saldırıyı da kınamaktadır.

İSİM VEREREK SUÇLAMIŞTIR

Ancak nedeni ne olursa olsun, hiçbir güç veya hiçbir kimse sendikamız Lastik-İş’i karalayamaz. Bir süredir devam eden haber ve yorumlarda olduğu gibi, bu olayda da, Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın sahip olduğu unvan ve yetkilerle bağdaşmayan sorumsuz bir davranış içine girdiği görülmüştür. Yusuf Bayraktar konuya ilişkin olarak 12.09.2019 tarihinde yaptığı basın toplantısında da aynı tutumunu sürdürmüştür. Daha önce, sendikamızın Onursal Genel Başkanı Abdullah Karacan’a saldırarak, anısını lekelemeye çalışanların arkasında duranlardan birinin de Yusuf Bayraktar olduğu anlaşılmıştır. Son gelişmelerden sonra da kendisinin içinde yer aldığı olayın sorumluları olarak sendikamızın Genel Başkanı ile Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin isimlerini vererek suçlamış bulunmaktadır. 

Bu ortam içinde, Kocaeli şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın sendikamızı kamuoyu önünde küçük düşüren söylem, tutum ve davranışlarıyla sendikanın itibarına zarar veren ve sendikamızın geleceği ile üyelerimizin hak ve çıkarlarını tehlikeye düşüren davranışlarına daha fazla anlayışla yaklaşılması mümkün değildir. 

BU TUTUMU DOĞRU BULMUYORUZ

Çünkü Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu olarak, onurlu mücadele tarihi boyunca her türlü saldırıya göğüs germiş bir sendika olan Lastik-İş’in birlik ve dayanışmasını yok etmeye, sendikada ayrımcılık yapmaya ve düşmanlıklar yaratmaya yönelik hiçbir davranışa izin vermemiz söz konusu olamaz. Bu çerçevede Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın davranışlarını sendikamızın birliğini bozucu ve tüzel kişiliğini küçük düşürücü gördüğümüzü açıkça vurguluyoruz. Aynı şekilde yaşanan bu gelişmelerden dolayı Yusuf Bayraktar’ın takındığı tutum ve yaptığı açıklamaları doğru bulmadığımızı ve şiddetle reddettiğimizi belirtiyoruz. 

DİSİPLİNE SEVK İÇİN ÇAĞRI

Açıkladığımız bu nedenlerle bizler Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulunu oluşturan Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Şube Başkanı dışında kalan bütün şubelerin Başkanları ve Kocaeli Şubesi dahil bütün şubelerin Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, Genel Merkez Yönetim Kurulumuz’a Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar hakkında üyelikten çıkarma talebi ile Disiplin Kuruluna sevk işleminin başlatılması için çağrı yapıyoruz. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi hiçbir kişi ya da kurumun işçi sınıfının göz bebeği olan, 70 yıllık köklü ve onurlu bir mücadele tarihi bulunan sendikamıza zarar vermesine izin vermeyeceğimizi ve bu uğurda tüm Lastik-İş üyeleri ile birlikte sonuna kadar mücadeleye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Son Güncelleme: 14.09.2019 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Brisa78 2019-09-13 15:26:56

Yar saclarin güre güre bayraktar sana güle güle doğru köyüne kadar git yusuf

Avatar
Brisa 2019-09-13 15:41:01

Siz de güzel kumpas kuranları destekleyin bakalım ... nasıl bir oyun , nasıl bir dümen vay bu işçinin haline . Herkes güçlünün yanında .

Avatar
Goodyear İzmit 2019-09-13 15:52:53

Vurdu ! Gol oldu !

Avatar
Mesut... 2019-09-13 15:53:02

Nihayeettt....

Avatar
Hasan 2019-09-13 17:09:15

Goodyear İzmit nikli arkadaş bir gün sana da vururlar gol olur sen ismini söyle de ben o günü geldiğinde lokum dağıtayım

Avatar
İşçi 2019-09-13 16:26:53

Bayraktar git şimdi köyünde

Avatar
Brisa 2019-09-13 17:27:01

Nihayet geç bile kalındı.

Avatar
Brisa97 2019-09-13 20:16:04

Ve sendika bitmiştir.kayıtların sonunu bekleyin.bayraktar rahat rahat oturur lastik işçisi tepişir bundan sonra

banner1

banner589

banner23

banner642

banner472