Başkan Fatma Hürriyet Arabasıyla, Benziniyle, Tankıyla, Topuyla, Tüfeğiyle Geliyor

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kiralık araçları iade ettikten sonra arabası kalmayan belediyeye kendi şahsi aracını verdi. Göreve geldiği günden beri kendi yakıtını kendi cebinden veren, makam aracı kullanmayan Başkan Hürriyet araç krizi nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına idari kadrosuyla birlikte şahsi araçlarını kriz aşılana kadar belediye hizmetine verdi. Son dakika açıklaması yapan Başkan Hürriyet, “Yeni araçlar gelene kadar böyle devam" dedi. İşte detaylar.

Selçuk  Halkalı
Selçuk Halkalı Tüm Haberleri
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Fatma Hürriyet Arabasıyla, Benziniyle, Tankıyla, Topuyla, Tüfeğiyle Geliyor

İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: uzun süredir araç kiralanması yerine satın alınması yönünde çalışmalar yürüten ve vatandaşın parasının birkaç şirkete peşkeş çekilmemesi adına mücadele veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu mücadeleyi kazanmış ve araçların satın alınmasına yönelik kredi yetkisini meclisten almıştı. Araç satın alım sürecinin başlamasına karşın bu süre zarfında mevcut araçların kiralık sözleşmesinin bitmesi ve kiralama ihalesinin KİK’e takılması ile bünyesindeki araçların büyük bölümünü kiralama şirketlerine geri gönderen İzmit Belediyesi, hafta başı itibariyle araç kriziyle karşı karşıya kaldı.

KENDİ ÖZEL ARAÇLARINI BELEDİYEYE VERDİLER

Mevcut araç sayısının yetersiz olması dolayısıyla hizmetlerin aksamasının önüne geçmek isteyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vatandaşların mağdur olmaması için kendi aracını belediye hizmetine sunarken, şahsi aracı bulunan başkan yardımcıları, meclis üyeleri, müdürler, koordinatörler hatta belediye çalışanları dahil elini bir kez daha taşın altına koydu. Bugün Belediye önünde açıklama yapan Başkan Hürriyet, idari kadroda yer alan isimlerin araçlarının ve kendi şahsi aracının, yeni araçların geleceği süreye kadar belediye hizmetlerinde kullanacağını duyurdu. ‘Bütün kadromuzun araçları bu kriz atlatılana kadar belediye için halkımız için milletimiz için çalışacaktır’ diyen Hürriyet, insanların hizmetlerden mahrum kalmaması için mücadele edeceklerini söyledi.

FATMA HÜRRİYET SON DAKİKA AÇIKLAMASI YAPTI

Başkan Hürriyet açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Uzun zamandır araç kiralamalarını sonlandırmak ve kendi araçlarımızı satın alabilmek adına mücadelemiz sürüyordu. Araçların bir kısmını satın alabilmiştik, araçların geri kalanları ise kiralıktı. 30 Eylül itibari ile kiralama ihalelerimiz sona erdi. Daha öncesinde yeni açık ihale sürecini başlatmıştık. Bununla birlikte aynı zamanda geri kalan araçların satın alınması için de çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Olağanüstü toplantı çağrıları yaptık ve bu seneki olağanüstü toplantı hakkımızın hepsini kullandık.  Açık ihalemiz Kamu İhale Kurumu’na(KİK) gitmişti, o süreç uzun sürdü. O arada da üç aylık kısa süreli hale yaptık. İhalemiz tam anlamıyla sonuçlanmadı. Yeni araçlarımız henüz daha belediyemize gelmedi.

ACİL YAPILMASI GEREKEN İŞLER VAR

30 Eylül’de sona eren ihalelerin ardından firmalar toplamda 184 aracı geri teslim aldı. Araçlar hafta sonu da dahil çalışanların fazla mesai yaparak peyder pey fiilen teslimleri yapıldı. Bir kısmının da teslimleri devam ediyor. Tabii ki bu süreçte ne yazık ki kullanamıyoruz. İşte tam da bu kiralama garabatinden hep bahsetmiştik. Hal böyle olunca da hafta başı itibari ile araçsız kaldık. Acil mücadele gerektiren durumlarımız var. Kent için önemli işleri koordine eden müdürlüklerimizin acil yapması gereken işler var. Araziye çıkan müdürlüklerimiz var. Özellikle Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün sıcak yemek desteği gibi evinde yemek yapabilecek durumu olmayan yaşlılarımız, engellilerimiz var. Biz bu vatandaşlarımıza her gün sıcak yemeklerini evlerine kadar götürüyoruz. Araçların büyük bir kısmının iade edilmesi ve kalanının da peyder pey teslim edilmesine rağmen hukuken kullanamadığımız için bu tarz hizmetlerimizi yapamaz hale geldik.

HİZMETLERİ ŞAHSİ ARAÇLARIMIZLA SÜRDÜRECEĞİZ

Şikayet edecek hakkımız yok, çözüm üreteceğiz. Biz de bütün idari kadrolarımızla bir araya geldik ve hızlıca bir karar aldık. Buna göre bu krizi atlatana kadar yaklaşık bir hafta kadar sağ olsun bütün arkadaşlarımla birlikte kendi şahsi araçlarımızı belediyemizin acil hizmet gerektiren alanlara araçlarımızı veriyoruz. Tüm idari kadrolarımız ve müdürlerimiz kendi şahsi araçlarını bu süre zarfında hizmetlerinin aksamaması adına belediyeye vakfetmiş durumda. Sıcak yemek desteği, engelli ve yaşlıların götürülmesi gereken yerlere ulaştırılması ile sahaya çıkan ekiplerin hizmetleri yerine getirebilmeleri adına acil durumlarda yeni araçlar gelene hizmetlerimizi kendi araçlarımızla sürdüreceğiz.

“KENDİMİZ İÇİN DEĞİL KENTİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İnsanlarımızın hizmetten mahrum kalmaması adına ‘kendimiz için değil, kentimiz için çalışıyoruz’ mantığıyla bütün araçlarımızı belediyemizin hizmetlerine vermiş durumdayız. İdari kadrolarımızın yanında bazı personellerimiz de hiçbir çağrı beklemeden kendi inisiyatifleriyle araçlarını belediye hizmetinde kullanmaya başladılar. İnsanlarımız mağdur olmasın diye sorumluluk alan bütün idari kadroma ve personellerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kriz atlatılana kadar kendi aracım da dahil olmak üzere bütün kadromuzun araçları belediye için, halkımız için, milletimiz için çalışacaktır. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına bu kararı aldık.

HERKES KENDİ ARABASIYLA YOLA ÇIKTI

Açıklamaların ardından yola çıkan İzmit Belediye başkan yardımcıları, müdürler ve koordinatörler, İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Bünyesinde faaliyet gösteren Aşevi’nde üretilen sıcak yemekleri alarak, sosyal destek kapsamında destek gören vatandaşlara ulaştırdılar. Elini taşın altına koyan idarecilerin bu yaklaşımı vatandaşlardan da takdir gördü. Karşılarında sivil araçlarıyla gelen belediyenin idari kadrosunu gören vatandaşlar, Başkan Hürriyet ve İzmit Belediyesi ailesini teşekkü

r ettiler.

SICAK YEMEKLER GECİKMEDEN ULAŞTI

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğünde, belediyeye şahsi araçlarını bağışlayan belediye başkan yardımcıları ve koordinatörler, aşevinde hazırlanan sıcak yemekleri ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Uzun süredir hizmet aracı almak için uğraşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, satın alma sürecinde hizmetlerin aksamaması için idari personele müdahale etti. Başkan Hürriyet'in açıklamasıyla önce idari personel aşevine giderek ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek dağıttı.

ARAÇ GELENE KADAR HERKES KENDİ ARABASIYLA…

Bununla ilgili konuşan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, “Belediyemizdeki araç eksikliğini Belediye Başkan Yardımcılarımız, Koordinatörlerimiz ve Yöneticilerimizin araçlarıyla kapatmaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verdiğimiz sıcak yemek hizmetinin aksamaması için tüm arkadaşlarımıza şahsi araçlarıyla yemek dağıtacağız” dedi. Öte yandan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural da AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş’a cevap verdi.

YALANLARINIZDAN BIKMADINIZ MI?

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, AKP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Tutuş'un "Araçları garajda tutuyorlar" açıklamasına yanıt vererek, "Yalanlarınızdan bıkmadınız mı? ganimeti örtmeye yetmez." İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi çalışanları, hizmet aksamaması için şahsi araçlarını belediyeye bağışladı. Satın alma sürecinde vatandaşlara hizmet verememe ihtimaline karşı harekete geçen İzmit Belediyesi'nin bu eylemi vatandaşlar tarafından büyük beğeniyle karşılanırken, AKP Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, mesnetsiz bir bildiriye imza attı, "Araçları garajda tutuyorlar."

YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE…

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, yanlış ve yanlış bilgilerle algı oluşturmaya çalışan Tutuş'a şu ifadeleri kullandı: Tiyatro, tiyatro dediğiniz takdirde; Biliyorsunuz ki İzmit Belediyesi'nin servis araçlarını kullanma hakkı 30 Eylül Cuma günü saat 17.00'de sona eriyor.

BABAMIZIN MALI GİBİ KULLANAMAYIZ

Biliyorsunuz ki servis araçlarımızı belirtilen tarihten itibaren ilgili firmalara teslim etmemiz gerekiyor aksi halde hukuki bir sorun yaratabilir. Orada bizzat fotoğrafını çektiğiniz tüm araçların plaka teslim tutanağının tutulduğunu biliyorsunuz. Biliyorsunuz ki başka bir şirketin araçlarını babamızın malı gibi kullanamayız. Servis araçlarını kiraladığımız firmaların kurbanlık pazar alanımızda yavaş yavaş o araçları alacağını biliyorsunuz ve o yüzden orada bekliyorlar.

NEDEN YALAN SÖYLÜYORSUN

Kusura bakma ama bütün bunları bildiğin halde neden insanlara yalan söylüyorsun? Çünkü sürekli "sözleşmemiz bitse de bu araçları kullanmaya devam edebilirsiniz" diyerek insanları kandırmaya çalışıyorsunuz. Yalanlarından bıkmadın mı? Bu gereksiz çabadan sıkılmadınız mı? Asla unutma; Yalanların ganimetini örtmeyecek

05 Eki 2022 - 22:45 - Siyaset

Muhabir  Selçuk Halkalı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Denge Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Denge hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Denge editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Denge değil haberi geçen ajanstır.

01

Korkuyorum - Sadece bu haber bile Siyasi Partiler Kanununda Encümen Uyelerinin kendi parti üyeleri tarafından aday adayları arasından adı soyadı ile belirlenmesi için çok güzel örnek.

Bu haliyle Encümen Üyeleri önce partiye aidiyet artarsa vatandaşa hizmet ile çalışıyorlar. Halbuki secildikten sonra İzmit Belediyesi Encümen Üyesi olduklarını unutuyorlar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 19:51