İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 31 Mart 2024 yerel seçimlerine bir hafta kala halkın karşısına geçti ve seçim beyannamesini açıklıyor. Fatma Hürriyet salona “İzmit’in Ablası Fatma Hürriyet” sloganlarıyla girdi. İşte detaylar.

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet
İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet
+9
Video için play'e tıklayın

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde seçim beyannamesini açıklıyor. Bugün İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa CHP protokolü tam kadro katıldı. Yaklaşık 40 dakika gecikmeli olarak başlayan programın ana teması “Rantı değil halkın İzmit’i” olarak belirlendi. Programın açılış konuşmasını CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan yaptı. Ercan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “2019 yılından bu yana İzmit’te rant belediyeciliği sona erdi. Kısıtlı imkanlarla Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinin 5 yılda neler yaptığını saymakla bitiremeyiz.

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

RANT BELEDİYECİLİĞİ BİTTİ, MECLİSİ DE ALARAK DAHA GÜÇLÜ GELECEĞİZ

Bütün hizmetleri yaparken sayın başkanımızın zorlandığı bir konu vardı o da meclis çoğunluğu. Bu dönem meclis çoğunluğunu almak zorundayız. Muhakkak da alacağız. Önümüzdeki bir haftalık süreçte sizden bu durumu anlatmanızı istiyorum. Meclis çoğunluğunun önemini anlatmanızı istiyorum. Geçtiğimiz 5 yılda silip attığımız rant belediyeciliğini önümüzdeki 5 yılda halk belediyeciliğine artırmak için hepinizden ekstra çaba, ekstra efor bekliyorum. 31 Mart akşamı Belsa Plaza önünde buluşmak dileğiyle hepinize saygılarımı sunuyorum.”

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

FATMA HÜRRİYET KOCAELİ'YE BELEDİYECİLİĞİ GÖSTERDİ

Gökhan Ercan’dan sonra kürsüye çıkarak konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı şu ifadeleri kullandı: “Sevgili İzmit’liler, son 5 yılda, sosyal demokrat belediyecilikle şehrimize nefes aldırdık. 5 yıl boyunca sevgili Fatma Başkanımız, Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliğinin nasıl olduğunu tüm Kocaeli’ye yeniden hatırlattı.

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

TAHİR BÜYÜKAKIN MUHARREM TUTUŞ'U VELİSİ GİBİ ELİNDEN TUTUP GEZDİRİYOR

Bugün gittiğimiz her ilçede yeniden, sosyal demokrat belediyeciliğin bu kadar güçlü şekilde talep edilmesi, bunun en büyük ispatıdır. Bu nedenle Tahir Büyükakın, ne kadar uğraşırsa uğraşsın, velisi olduğu adayı mağlubiyetten kurtaramayacak ve halkın zaferini engelleyemeyecektir. İzmit, 5 yıldır meclisi çalışamaz hale getiren bu kişinin adını çok iyi bilirken, bunun üstüne bir de, Kendi adayı seçilmezse Vatandaşını hizmet etmemekle tehdit eden Tahir Büyükakın’ı da gayet iyi tanımaktadır. Buradan Tahir Bey’e de velisi olarak yanında gezdirdiği kişiye sesleniyorum. Ne yaparsanız yapın, Halkımızı ne kadar tehdit ederseniz edin, Ne kadar yalan söylerseniz söyleyin.

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

CHP İZMİT'TE SEFERBERLİK İLAN ETTİ

31 Mart’ta hem İzmit’te hem de Büyükşehir’de büyük zaferimizi asla engellemeyeceksiniz. 31 Mart’ta; Leyla Atakan için, İzmit’in unutturulmaya çalışılan tarihi için, kağıt fabrikası sayesinde 1 neslin geleceğini değiştirenler için, İzmit’i çağdaş bir kent haline çeviren daha nice büyüklerimiz için, Atatürk’ün partisini yeniden iktidar yapmak için, güçlü başkanımızla güçlü meclisimizle, hazırız, inançlıyız ve mutlaka başaracağız. O zaman, seçim gününe kadar uyumayacak, durmayacak, yorulmayacağız. Mahalle Mahalle, sokak sokak, ev ev çalışacak, 31 Mart’ta Koşa koşa sandığa gideceğiz.

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

FATMA BAŞKANLA İLERİ, DAİMA İLERİ...

Siz sandıkta, bizde sandık güvenliğinde, her bir oyumuzun koruyucusu olacak, emanetinize sahip çıkacağız. Değerli İzmitliler, halkımıza hak ettiği yaşam standardını ve belediyeciliği sağlamak için çıktığımız bu uzun yürüyüşün, artık son haftasındayız. Şimdi, buradan tüm örgütlerime ve vatandaşlarıma bir kez daha çağrı yapıyorum. Başta İzmit olmak üzere, seferberlik ilan etmeye hazır mıyız? Daha güçlü İzmit İçin, Kararlı bir İzmit İçin Fatma Başkanımızla daha ileriye demeye hazır mıyız?”

HARUN YILDIZLI: AKP’LİLER 31 MART AKŞAMI BİRER TANE TANSİYON HAPI ALSIN

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı ise özetle şunları söyledi: “Emekliler burada mısınız? Size 10 bin verenden memnun musunuz? Size bayramda bin TL verdiler 5 kiloluk bir yağ bile alamıyorsunuz. Bu seçimin kaderini emekliler belirleyecek. Mecliste emekliye 10 bin TL yetmez diyoruz bunlar ‘Sayın cumhurbaşkanı emekliye gaz vermeyin’ diyor. Ne yapalım? Emekliye para yok Suriyeliye, Afgan’a para var.

Kocaeli’nin birçok problemi var bu problemlerden de habersiz milletvekili ve belediye başkanları var. Biri pilates topuyla, dökülmeyen renkli asfalta, cemaatlerle. Bunların işi gücü bu. Halkla, emekliyle, gençle, sanatla işleri yok. Akılları güçleri millet bahçesi sinek avlayan millet bahçesi. Bu seçmen neden İzmit’te size oy versin. Bir ilçede tiyatro, sanat merkezi var mı? Kültür merkezi var ama içi boş. İzmit’te Fatma Başkana oy vermek için birçok neden var. Kent lokantasını sıralayabiliriz. Seçime 10 gün kala açtınız diyorlar sen de aç kardeşim. 31 Mart akşamı birer tansiyon hapı alsınlar gece içmek mecburiyetinde kalacaklar.”

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

NAİL ÇİLER: FATMA HÜRRİYET’İ ÇALIŞTIRMADILAR

CHP Kocaeli Milletvekili Nail Çiler, “Fatma Hanım’ı çalıştırmadılar. BU sizin verdiğiniz paralardı, Fatma Hanım ne yaptı? Bir koyundan iki post çıkardı tebrik ediyorum sizi. Hep birlikte olmak zorundayız. Her sokağı karış karış gezmek zorundayız. Herkese ulaşmak zorundayız. İzmit dışında birkaç ilçeyi de alıyoruz. Körfez, Karamürsel, Kandıra’yı da buna eklemenizi istiyoruz. Zaferimiz şimdiden kutlu olsun. Bu sene iki bayramı bir arada kutlayacağız. Önce bizim zaferimizi sonra Ramazan bayramımızı. Gönüllerimizin sevgisi sandıkta patlasın” dedi.

SARI ÇİZMELİ RADİYE KATIRCIOĞLU’NA AÇIK DAVET

CHP Kocaeli Milletvekili Mühip Kanko, “Sarı çizmeleri çekmiş geziyor. ‘CHP demek çamur demektir’ dedi ama ilçe başkanımız ona güzel cevap verdi o sokağın açılışına onu da bekliyoruz, gelsin. Gittiğimiz her yerde İzmitlilerle karşılaşıyoruz. Ben İzmit’te yaşıyorum diyen oyumuz Fatma Kaplan’a diyor ben Başkan Hürriyet’in bayramını bugünden kutluyorum. Öyle bit güçlü gelelim ki prangalarından kurtaralım onun için de güçlü meclise ihtiyacımız var” diye konuştu.

FATMA HÜRRİYET'İN PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

FATMA HÜRRİYET: KAVGA EDEREK SÖKE SÖKE HAKKIMI ALDIM

İzmit Belediyesi’nin 5 yıllık çalışmalarının anlatıldığı sunumun ardından kürsüye çıkan İzmit Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet şunları söyledi: “2019’da halkımız bize çok güzel bir görev verdi. Emanet bir görev. Hep birlikte müthiş bir mücadele ile yıllar sonra bu kentte 31 Mart akşamı 2019’da dikmek bize nasip oldu. Ne yazık ki bir tarafımız eksik kaldı. Meclis çoğunluğunu alamadık. Bazen kavga ederek, söke söke hakkım olanı almak zorunda kaldım.

MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN KAVGA ETMEM GEREKİRSE KAVGA EDERİM

Doğru olan için kavga etmek gerekiyorsa ben ederim. Millete hizmet etmek için kavga etmem gerekiyorsa ben ederim. O mücadeleden asla ve asla vazgeçmem. Çok şükür 5 yıldır alnımızın akıyla, bu kentte dürüst, şeffaf ve hesap verilebilir bir anlayışla hareket ettik. Malumunuz biliyorsunuz müfettişler beni çok seviyorlar. Böyle 20’şer 20’şer geliyorlar. Ama geldikleri gibi giderler. Yaptıklarımızı görünce teşekkür ederek gidiyorlar.

İzmit'in Ablası Fatma Hürriyet

20 YILDA YAPILAMAYANLARI YAPMAYA ÇALIŞIYORUM

Şu 5 yıllık süreçte vicdanen rahatım. En dürüst ve en şeffaf şekilde yönetmeye çalıştık belediyeyi. 20 yıldır eksik yapılanları düzeltmeye çalıştık. Ve kara bahtım, kör talihim. Pandemi patladı. Şurada topalsınız 2 yıldır başkanlık yapıyorum hepi topu. 300 milyon lira bütçeyle teslim aldık biz belediyeyi. 207 milyon resmi borcumuz vardı. Seçim dönemi çalışmalarının faturaları da bizim dönemimizde muhasebeleşti. Oldu mu size 250 milyon lira borç.

BİZ GÖREVE GELDİĞİMİZDE BELEDİYE BORÇ BATAĞINDAYDI

Çok şükür hepsini ödemeyi ve yatırım yapmayı da başardık. Yüzde 80 borçla devraldığımız belediyemizin bütçesi bugün itibariyle 2 milyar TL. Bugünkü bütçemizde toplamda borcumuz 1 milyar TL bile değil. Yüzde 80 borç ile devraldığımız belediyenin borç oranını yüzde 40’a kadar düşürmeyi başardık. EYT yasası çıktı. Bütün belediyelere ucuz kredi çıkarken bize kredi çıkmadı. Olsun dedik, kolları sıvadık 25 milyon lirayı kendi bütçemizle ödemeyi başardık. Hiçbir kredi kullanmadan, hiçbir yer satmadan önceki dönemden emekli edilmeyen arkadaşlarımızın tazminatlarını da ödemeyi başardık. Yıllar yıllar öncesinin bile SGK borçları bizim dönemimizde ödendi. 36 milyon lira kredi almışlar. 6 milyon lira taksit Nevzat beyin döneminde ödendi, 30 milyon lirası bize kaldı.

SOSYAL YARDIMLAR TAM GAZ DEVAM EDECEK

Göreve geldiğimizden bu yana 1 tane bile kreşi yoktu İzmit’in şu anda 4. Kreşimizi açmak üzereyiz. 1 tane bile kütüphanemiz yoktu. 2 tane kütüphane açmak bizlere nasip oldu. Kocaman bir aşevi açmayı başardık. Bu aşevimiz sayesinde 1.000 kişiye sosyal yardım veriyorduk şu anda 13 bin kişiye sosyal yardım yapar hale geldik. Hani diyorlardı ya CHP gelirse yardımlar kesilir. Hayır kardeşim… Keşke insanlar yardıma muhtaç olmasa, biz de bu yardım rakamları ile övünmesek. Biz bu aşevi ile üniversite öğrencilerimize yemek veriyoruz. Yetmedik il ve ortaokula kadar girmeye başladık. Biz milli eğitimi aşamadık ama 3 okulumuza girebildik. Protokol yaparlarsa biz İzmit’teki bütün okullarımızda bu hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

GEÇMİŞİN HATALARINI DÜZELTTİRKEN PROJELERİMİZ AKSADI

Geçmişin hatalarını düzeltmekten kendi projelerimiz aksadı. 5 yıllık süreçte en çok vicdanımı sızlatan, en çok yuh olsun dediğim, içimden tonlarca laf geçirdiğim önemli projelerden biri. Müthiş bir rant. Biz ilk ayımızdan beri bu rantı bitirmek için mücadele ediyoruz. Ekonomik kriz yokken 55 milyona tüm araçları alabiliriz dedik. Kocaman bir araç filosu kurduk.

MECLİS ÇOĞUNLUĞUM YOKTU: BU İZMİT'E PAHALIYA PATLADI

Meclisten çoğunluğum olmaması nedeni ile tüm araçlar 350 milyona mal oldu. O para kasada olmasaydı 200 milyon borcumuz olmayacaktı, kasada 150 milyon para olacaktı. Büyükşehirden alacağımız para, satılacak mülklerimiz ile birlikte artıda olacaktık. Bu araçları kiralamaya devam etseydik ayda 45 milyon ödüyorduk. Şimdi krediye ayda 10 milyon ödüyoruz. 2 yıl sonra bitecek. Büyük soygunun önünde geçtik. Millet makam aracı sever ben siyah plaka çöp kamyonu seviyorum. Kreş müdürlüğü kurulmasını engellediler. Kreş müdürlüğü nasıl zarar verebilir bir kente?

İZMİT'E OPERA BİNASI YAPACAĞIM

Hiçbiri vaat değil. Hepsi ayağı yere basan, yeri belli projesi belli projeler yapacağız. Sırf yapmak için halk dokunmayan projeler koymadık. Sanat Kenti İzmit için Opera ve Bale binası yapmak istiyoruz. Bizim en büyük sıkıntımız salon. Bu program için ne Kongre Merkezini ne de SDKM’yi alamadık. O yüzden burada yapıyoruz.

İZMİT'E KENT MÜZESİ KURACAĞIZ

Dijital Kent Belleği müzesi kurmak istiyoruz. Nikomedia, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet Tarihini dijital bir ortamda sunmak istiyoruz. Hulusi Kentmen’in çocukluğunun evinin geçtiği evi kamulaştırmıştık. Burada yaşayan bir müzeyi kente kazandırmak istiyoruz. Ferdane Hanım konağı ise Gastronomi mutfağı olarak hizmet verecek. Bir su müzesi kente kazandırmak istiyoruz. Eski liman kenti. Müzeleri önemsiyoruz. Turzim ile alakalı Akmeşe bölgesinde Ekolojik turizm bölgeleri oluşturmak istiyoruz. Yeni otoban ile birlikte o bölgeler kontrolsüz hale geldi. Orayı da düzelteceğiz…

Kaynak: HABER MERKEZİ

24 Mar 2024 - 15:05 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Denge Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Denge hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Denge editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Denge değil haberi geçen ajanstır.

01

Feridun Kıldışli - Hayatı yalanla dolanla iftirayla geçmiş tutuşa oyvermeyiz Fatma Bacı.

Emekli ve eski ak partili olarak bu kez oyum sana.

Gitsin artık bu yeyiciler. Tutuşta ne kafa var ne görgü. Kazandırmayacağız. Tahir de onunla aynı. Burunlarını sürtme zamanı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mart 17:23