Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı! Kültür Turizm Bakanlığı İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Başvuru Ekranı

2021 yılında personel alımlarına devam eden kurumlardan biri de Kültür ve Turizm Bakanlığı oluyor. En az ilkokul ve lise mezunu işçi alımı yapacak olan bakanlık, temizlik ve güvenlik görevlisi istihdamı yapacak. Peki, Kültür Turizm Bakanlığı İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? İşte Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Başvuru Ekranı...

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONEL ALIMI 2021

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Türk Tarih Kurumunda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. En az ilkokul ve lise mezunu kişilerin başvuru yapabilecek olan kişiler temizlik ve güvenlik görevlisi olarak çalışacak. İŞKUR sitesi üzerinden yapılacak başvurular 29 Eylül-4 Ekim 2021 tarihleri arasında tamamlanacak.

KÜLTÜR TURİZM BAKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe apabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde

-Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

-18 yaşını tamamlamış olmak (29.09.2003 ve öncesi doğumlu olmak).

-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

-Özel kanun veya diğer mevzuatta yer alan şartları taşımak.

-Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

-Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

-Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

-Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

-Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

-Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

*Güvenlik Görevlisi alımı özel şartlar:

-35 yaşından gün almamış olmak (29/09/1986 ve sonrası doğumlu olanlar).

-En az ortaöğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.

-Başvurunun son günü (04/10/2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

-Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna atanacak Güvenlik Görevlileri 7/24 saat esasına göre vardiyalı çalışacak olup, çalışma saatleri ilgili birimce mevzuat çerçevesinde belirlenecektir.

*Temizlik Görevlisi alımı özel şartlar:

-En az ilköğretim öğrenim düzeyine sahip olmak.

-Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Aynı hizmet binasını müşterek kullanan Yüksek Kurum, Atatürk Araştırma Merkezi ile Atatürk Kültür Merkezinin ihtiyaçlarında çalıştırılmak üzere görevlendirileceklerdir. Bu kapsamda; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

-Türk Tarih Kurumu sürekli işçi kadrosuna alınacak olan temizlik görevlileri; Kurumun ana hizmet binası ile muhtelif adreslerde bulunan kitap satış bürosu, e-mağaza ve kitap deposu gibi yerlerde çalıştırılacak olup, bu kapsamda temizlik, paketleme (kolileme), taşıma, yükleme ve boşaltma gibi işler yapacaktır.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

# PERSONEL ALIMLARI İLE İLİŞKİLİ:

22 Eyl 2021 - 20:05 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Denge Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Denge hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Denge editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Denge değil haberi geçen ajanstır.
Anket Hangi Koronavirüs Aşısına Güveniyorsunuz?