En Zor Yazı: Babama Veda Ve Teşekkürler Kocaeli

Kocaeli Denge Genel Yayın Yönetmeni İlker Akşit'in 8 Eylül 2021 Çarşamba tarihli günlük makalesidir.

Ölümlerden sonra gelen yazıların, hiç kolay olmadığını söylerdi meslek büyüklerimiz.

Çok haklılarmış.

Ben de bir türlü yazamadım.

Olanın, elindekinin, gördüğünün ardından yazmak çok kolay ama gittiyse yazdığın kişi, ne varsa bıraktıysa geride; işte orada cümle kurmak çok zor.

Her ölüm büyük bir ibret ve öğüt biz geride kalanlara.

Elbette biliyoruz ölümün hepimize uğrayacağına ama ne zamanki, gelip en yakınımızdakileri alıyor, işte o zaman asıl anlamını kavrıyoruz bu büyük acının. 

Bu bir, bu süreçte yanımızda olanlara teşekkür yazısıdır.

Her ne kadar gecikmeli de olsa bu yazıyı yazmak istedim çünkü; bu süreçte arayan, soran bir sürü eş, dost, arkadaş, meslektaş, abi, kardeş oldu.

Birçoğunun telefonuna dönüş yapamadım, son bir haftadır telefonlara da bakmadım. Hepsinden tek tek özür dilerim, kusura bakmayın ama sağ olun; yalnız olmadığımı hissettirdiniz.

Rahmetli babamın tedavisi süreci için çok özel bir insana teşekkür etmek istiyorum. Kendisini ilk olarak orada tanıdım, sadece babam için değil; bütün hastalarının iyileşmesi için canla başla savaşan ve işini aşkla, tutkuyla yapan bir doktordu! Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Bölümü’nün doktoru Selma Dzhemal’a sonsuz teşekkür ediyorum. Dr. Selma Dzhemal’in gerçekten çok özel, inançlı bir Müslüman ve samimi bir insan olduğunu düşünüyorum. Umarım bu meslek heyecanını bir ömür boyu korur. Kendisi için ne yazsam eksik kalacaktır…

Selma Dzhemal başta olmak üzere, servisteki görevli tüm doktor, hemşire ve hasta bakıcılara sonsuz teşekkür ediyorum.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Dr. Zafer Cantürk ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Nihat Zafer Utkan her şeyimizle ilgilendiler. “KOÜ’nün Zaferleri” gerçekten bu şehir için çok özel ve önemli insanlar. Her zaman telefonla ulaşabileceğiniz, hayatlarının merkezinde para değil, insan olan çok değerli hekimler. Allah onlardan razı olsun, ikisini de başımızdan eksik etmesin.

Prof. Dr. Faik Budak, Doç. Dr. Özgür Selek, Doç. Dr. Alev Selek, Dr. Öğretim Üyesi Sibel Gökçay Bek bizimle çok ilgilendiler; hepsine sonsuz, yürekten teşekkür ediyorum.

Cenazemiz sürecinde bizi yalnız bırakmayan, o geceden itibaren ekibiyle birlikte yanımızda olan başta Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman başta olmak üzere, bütün belediye personeline…

Cenazemize bizzat gelerek yanımızda olan, iyi günde kötü bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Sadık Uysal ve Dr. Hasan Aydınlık, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Emirşah Torun, Ünal Özmural, İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, Basın Yayın Müdürü Ozan Özgenç, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Saadet Partisi İl Teşkilat Başkanı Halil Kayın, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Lastik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nejdet Ulusoy, İYİ Parti Kocaeli Kurucu eski Başkanı ve Millet ittifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Saadet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Sarıdoğan, İbrahim Bıyıklı, Sedat Uslu, Lastik İş Sendikası Örgütlenme Dairesi Başkanı ve Genel Yönetim Kurulu Üyesi Alperen Şakacı, Hizmet İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy, MHP Eski İl Başkanı Aydın Ünlü, DİSK Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Avukat Bülent Taflıoğlu, Bora Yıldız, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Bülent Sarı'ya, İyi Parti Kocaeli İl Yöneticileri Yasemin Met ve Cem Serhat Dayanç'a, İzmit Belediyesi Koordinatörü Mehmet Baştürk'e, Fethiye Sürücü Kursu sahibi Ramazan Yaman'a, CHP’nin bir şekilde her yere yetişmeye başaran ayrılmaz ikilisi Cengiz Çakar ve Sefa Sözer’e, işadamları Mehmet Kaya, Volkan Yılmaz, Fuat Berna, Osman Birsoy ve yoldaşı Erdal Menteşe'ye...

Yine cenazede beni yalnız bırakmayan meslektaşlarım; Çağdaş Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Özgür Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut, Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk, Kocaeli Koz Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Karabulut, Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Davutoğlu, Demokrat Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Soysal, Kocaeli Life Dergisi İmtiyaz Sahibi Zeynep Akar, Genel Yayın Yönetmeni Serpil Çolak, Kocaeli Barış Genel Yayın Yönetmeni Aysun Erenkaya, Yazı İşleri Müdürü Yılmaz Karabıyık ve Astakos Haber Genel Yayın Yönetmeni Ergün Demir’e..

Eşim Sedef Hallaç Akşit, kardeşim Kadir Özkanlı, sevgili dostum Uğur Aydın başta olmak üzere, ailemizden Ömer Aksoy, Merve Aksoy’a…

Bu süreçte gazetedeki iş yükünü omuzlayan ekip arkadaşlarıma…

Bizzat arayarak yanımızda olduklarını hissettiren Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız başta olmak üzere, milletvekillerimize, siyasi partilerin ilçe başkanlarına ve bütün şehir protokolüne…

Sonsuz teşekkür ederim…

Unuttuklarım varsa affola…

Bu zor yazı burada biter!

Elbet bir gün bizler de yeniden doğacağız ve işte o doğuşta buluşmak üzere baba…

Her şey yeni başladı.

Seni seviyorum.

Nurlar içinde uyu…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İlker Akşit - Mesaj Gönder

# Dr. Selma Dzhemal, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Dr. Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nihat Zafer Utkan, Prof. Dr. Faik Budak, Doç. Dr. Özgür Selek, Doç. Dr. Alev Selek, Dr. Öğretim Üyesi Sibel Gökçay Bek, artepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ak parti kocaeli il başkanı mehmet ellibeş, ünal özmural, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, Saadet Partisi İl Teşkilat Başkanı Halil Kayın, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Emirşah Torun, İYİ Parti Kocaeli Kurucu eski Başkanı ve Millet ittifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt,  Lastik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nejdet Ulusoy, Saadet Partisi Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Sarıdoğan, Basın Yayın Müdürü Ozan Özgenç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Sadık Uysal ve Dr. Hasan Aydınlık, DİSK Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, İbrahim Bıyıklı, Avukat Bülent Taflıoğlu,  MHP Eski İl Başkanı Aydın Ünlü, Hizmet İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy, Bora Yıldız, Lastik İş Sendikası Örgütlenme Dairesi Başkanı ve Genel Yönetim Kurulu Üyesi Alperen Şakacı, Sedat Uslu, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Karahasan, Cengiz Çakar, Sefa Sözer, mehmet kaya, fuat berna, volkan yılmaz, Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Öztürk, Çağdaş Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Genel Yayın Yönetmeni Serpil Çolak, Özgür Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Adem Turgut, Demokrat Kocaeli Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Soysal, Kocaeli Life Dergisi İmtiyaz Sahibi Zeynep Akar, Yazı İşleri Müdürü Yılmaz Karabıyık ve Astakos Haber Genel Yayın Yönetmeni Ergün Demir, Kocaeli Barış Genel Yayın Yönetmeni Aysun Erenkaya, Sedef Hallaç, Kadir Özkanlı, uğur aydın, Ömer Aksoy, Merve Aksoy, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, karamürsel belediye başkanı ismail yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli, genel, izmit, fatma kaplan hürriyet, tahir büyükakın, karamürsel, Kocaeli Koz Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Karabulut

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Denge Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Denge hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Denge editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Denge değil haberi geçen ajanstır.

01

Yahya Kaptan - ALLAH GİTTİĞİ YERDEN DİNLENDİRSİN,

NUR İÇİNDE YATSIN SEBAHATTİN ABİ!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Eylül 17:11


Anket Hangi Koronavirüs Aşısına Güveniyorsunuz?