banner1044
banner279
banner888
Denge
Denge
20 Ocak 2021 Çarşamba 22:09
Allah, Kemal Kılıçdaroğlu'nun eline bu memleketi düşürmesin!

TAHİR BÜYÜKAKIN BÖYLE BOMBALADI 

Kocaeli Haber: Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın'ın Gebze Balçık bölgesinde yaşayan vatandaşların tapu töreninde gündeme dair açıklamaları şöyle; “Bugün bir siyasi partinin Genel Başkanı İzmit Belediyesi’ni ziyaret etti. “Belediyecilikte çığır açtık” ifadelerini tapu töreninde bir konuşma gerçekleştirerek değerlendiren Başkan Büyükakın, “Evet bir çığır açtılar. Açtıkları çığır laf belediyeciliğinin çığırı, şov belediyeciliğinin çığırıdır. Bir tane iş göremezsiniz. Daha önce ki dönemlerde yapılmış işlerin açılış törenlerinde görürsünüz. Örneğin İstanbul’da ilçe belediyelerinin yaptığı hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından sahiplendiğini görürsünüz. Evet bu yeni bir çığır. Hizmet intihali çığırı. Hizmet aşırması çığırı” dedi.

KOCAELİ'DE HİZMET İNTİHALİ ÇIĞIRI; FETHİYE CADDESİ NE OLDU? 

“Hizmet intihali çığırını Kocaeli’nde de görürsünüz” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Hasta nakil ambulanslarını göndeririz, filmini çekerler vatandaşa hizmet ürettik derler. Evet bu belediyecilikte bir çığır. Tiraji komik bir çığır. Bu hizmet aşırma, reklam yapma çığırı. Bir başka çığır daha açtılar. Bizi çalıştırmıyorlar, bize iş yaptırmıyorlar çığırı. Yerimiz dar oynayamıyoruz çığırı. Biz ne yapıyoruz somut hiçbir şey yok ama. Mesela çalıştırmıyoruz da ne yapıyoruz. Geçen gün Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında gündeme geldi. İzmit Fethiye caddesi projesi kapsamında ilgili belediyesine para verelim yapın dedik, yok biz yapamayız.  Neden? Donanımız yok teknik ekibimiz yok. Personel verelim yok, personel de istemiyoruz diyorlar. Biz yapalım, o da olmaz. Ne yapalım. Derdiniz ne, derdiniz iş yaptırmıyorlar diyerek oradan bir mağdur edebiyatı üretmek” ifadelerini sarf etti. 

 ALLAH, ONUN ELİNE BU MEMLEKETİ DÜŞÜRMESİN

“Ve tabi bir şey daha var o da seçmenin iradesine saygısızlık” diyerek konuşmasını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Seçilmiş bir belediye başkanı, seçilmiş bir Büyükşehir Belediye Başkanı var bu kentin. Güya şakayla karışık, İzmit Belediye Başkanına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım diye hitap etmek. Bu, Kocaeli’de ki seçmenin oylarına saygısızlıktır. Seçmenin iradesiyle şaka olmaz. Sayın Genel Başkanı ciddiyete davet ediyorum. Ciddiyeti ne kadar beklemek lazım o da ayrı bir tartışma. Uzmanı olduğunu iddia ettiği vergi konusunda, uyuşturucu tacirlerinden vergi alın, organ ticareti yapanlardan vergi alın diyecek ciddiyette bir uzmanlığa sahip. Allah, onun eline bu memleketi düşürmesin. Eğer öyle olursa taş taş üstüne konulmaz, her gün bir adım, öbür gün iki adım, sonra ki gün üç adım memleketin geriye gittiğini görürüz” diye konuştu. 

ÇIKIP BİR DE ŞOV YAPIYORLAR 

“Temel atmama törenlerinde de çığır açtılar” diyerek konuşmasını “Çıkıp bir de şovunu yapıyorlar” diyerek sürdüren Başkan Büyükakın, “Ağaçların yaprakları bizi alkışlıyor, diyorlardı. Niçin? Arıtma tesisinin projesini iptal ettikleri için. Temel atma töreni yapmıyoruz, temel Atmama töreni yapıyoruz, diyorlardı. Gerçekten çığır açan çalışmalar. Ankara’yı kay kay pistine döndürdüler. Kar çalışmalarında başarısızlığın zirvesini yaptılar. Konuşmayalım diyoruz, söylemeyelim diyoruz, belki sıkılırlar utanırlar diyoruz. Birde, biz onların yaptığı hizmetlerden örnek alacakmışız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi döneminde en son esnafa yaptığımız yardımlarla 250 Milyon TL’ye varan bir bütçe ayırdık. Onlar ne yaptılar. Askıda fatura dediler. Bakın çığıra bakın. Askıda faturayı sivil toplum kuruluşları yapabilir. Belediye askıda fatura yapar mı? Belediye bütçe oluşturur ve onun gereğini yapar. Sivil Toplum kuruluşu mu belediyeler. Bu mu Belediyecilikte açtığınız çığır. Bekler dururuz biz. Yollar kar yağdığında açılacak diye. Veya bir belediye hizmeti yapılacak diye bekleriz” dedi.

CHP'NİN YAPTIĞI YALAN RÜZGARI 

“Birde ataya saygısızlık abidesi bir heykel yaparlar” hatırlatması yaparak konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Kime benzediği meçhuldür. Ehline yaptırıyoruz derler, koyarlar kendileri de beğenmezler. Yenisini yaparlar bu da olmadı derler. Ondan sonra kaynakları çok iyi kullanacağız. Ahlaki belediyecilik yapacağız, bu mu ahlaki belediyecilik. Seçmenin iradesine saygı göstermemek, iradesini alaya mı almak mı ahlaki belediyecilik. Her gün olmayan şeyleri oluyor gibi gösterip bir adeta yalan rüzgarı yaratmak mı belediyecilik. Yoksa Gebze Belediye Başkanımız Zinnur Beyin yaptığı gibi sessiz sessiz arı gibi çalışmak, vatandaşın tapu sorunlarını çözmek mi belediyecilik. Bunu halkımız takdir ediyor. Gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü biz milletimize söz verdik. Dedik ki, milletin iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Eğer bir saltanat varsa, o saltanat makamının tek bir maliki vardır, o da bu millettir ve bu milletin aziz evlatlarıdır. Bizlerde seçilmiş belediye başkanları olarak bu milletin aziz evlatlarına hizmet etme dışında hiçbir işimiz yoktur. Bizler, yedi gün 24 saat halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için seçilmiş olduğumuzu biliyoruz. Cumhur ittifakı olarak dimdik ayakta duruyoruz. Bu vesileyle değerli İl başkanlarımıza ve ilçe başkanlarımıza da verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

İNGİLİZ MANDACILARI İYİ BİLSİN BU VATAN ASLA VE ASLA BÖLÜNMEYECEK 

“Cumhur İttifakı yoluna devam ediyor” diyerek, “Belediyelerde de hükümetimizin çalışmalarında da dünyanın dört bir yanında bölgesinde yükselen Türkiye'nin emarelerini bir bir görüyoruz” vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Tabii bunun bir bedeli olacak. Yıllar boyu bu memlekette bedel ödendi. Anadolu toprakları üzerinde her zaman bedel ödendi, bundan sonra da ödeyeceğiz. Bu milletin evlatları bu topraklar için bu milletin hür ve bağımsız olarak ayakta durması için hiçbir zaman gözünü kırpmadı, bundan sonra da kırpmayacak. Geçmiş dönemde de oldu. İngiliz muhipleri, Amerikan mandacıları. Bugün de olacak. Suriye'ye gireceğiz, orada ne işiniz var diyecekler. Akdeniz’de ve Ege’de haklarımızı müdafaa edeceğiz. Azerbaycan’da kardeşlerimizin yanında olacağız. Türk ordusu işgalci demeye devam edecek onlar. Çünkü onların da geçmişte ataları var değil mi? İngiliz muhipleri, Amerikan mandacıları var. Bir de bu milletin öz be öz evlatları var. Bu vatan asla ve asla bölünmeyecek, hür yaşayacak ve bu milletin üzerinde hiçbir irade hakim olmayacak diye gözünü kırpmadan toprağa düşen binlerce vatan evladı var. Biz yürümeye ve çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

İŞTE O KONUŞMALAR 

Son Güncelleme: 23.01.2021 09:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş 2021-01-21 00:23:41

MİLLETİ MAHVETTİNİZ DEVLETTE DELİKLİ KURUŞ KALMADI NE ANLATIYORSUN İLK ÖNCE SEN HALDIZA PEŞKEŞ ÇEKMEYİ BIRAK İŞÇİNİN HAKKINI VER TAHİR EFENDİ NAMASAKİ TAKLİDİ YAPIP HAMUDUYLA GÖTÜRÜYOSUN BELDE AŞ NİN HAKKINI VER 6AY OLDU

Avatar
Kuruçeşmeli 2021-01-21 13:55:28

Kabaoğlunda yol değişikliğini plana işledin 10 ayda şuyulandırmayı bitirdim diye herkese mesaj attın Fatma hanım. Hatipköydeki şuyulandırmada 1,5 sene evvel tapular verilecekti şimdi 2 sene sonra diyorsunuz. Laf üreteceğinize işinizi yapın 700 dönüm yer sahipleri sizin keyfinizi bekliyor.

banner1

banner962

banner23

banner642