banner1027
banner279
banner888
Denge Editör
Denge Editör
28 Kasım 2020 Cumartesi 16:52
Deva Partisi Kocaeli'den 'iktidara yürüyoruz' mesajı

DEVA PARTİSİ KOCAELİ KONGRE MERKEZİ KONGRE 

Kocaeli haber... Kocaeli haber... DEVA Partisi 1’inci Olağan İl Kongresi Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kongrede atanmış il başkanı Adem Koç, DEVA Kocaeli’nin seçilmiş il başkanı oldu. İşte detaylar... 

“İKTİDARA GELİYORUZ"

Kongrede konuşan DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç şunları söyledi; "Partimizin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz Allah’ın izni ile iktidara geleceğiz. Bugün Kocaeli’de bayram yaşanıyor. Hayatından bezmiş halka Genel Başkanımız Ali Babacan umut oldu. DEVA olarak iktidara geliyoruz. Genel başkanımız bakanlığı bıraktığı sırada kişi başına milli gelir 12.5 bin dolarken şu anda bu rakam 7.5 dolara düştü. Bunun acısını halkımız ile birlikte yaşıyoruz. Esnafımız,sanayicimiz, işçimiz hükümetin aldığı yeni kararlar ile sefalete mahkum bırakıldı. Kocaeli’nin tamamında teşkilatlanmalarımızı bitirip seçimlerimi tamamladık. Birileri toplumu hala ötekileştirmenin kendisinine oy kazandıracağını öngörsün.

TÜRKİYE 1'DEN BÜYÜKTÜR

Genel başkanımız bakanlığı bıraktığı sırada kişi başına milli gelir 12.5 bin dolarken şu anda bu rakam 7.5 dolara düştü. Bunun acısını halkımız ile birlikte yaşıyoruz. Esnafımız,sanayicimiz,işçimiz hükümetin aldığı yeni kararlar ile sefalete mahkum bırakıldı. Kocaeli’nin tamamında teşkilatlanmalarımızı bitirip seçimlerimi tamamladık. Birileri toplumu hala ötekileştirmenin kendisinine oy kazandıracağını öngörsün. Biz diyoruz ki, Türkiye 1’den büyüktür. Covid-19 illetine rağmen bu salonu dolduran sizler, bu ülkenin umudu sizlersiniz."

“SUÇU HEP BAŞKALARINA ATIYORLAR”

İl Başkanı Adem Koç’tan sonra sözü alan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise şöyle konuştu; "Türkiye uzun bir süredir karanlık bir tünelin içinde. Ülkemiz topyekün bir çöküş içinde. Bu karanlık tünelden ülkemiz geçerken biz tünelin sonundaki ışığı görüyoruz. Önce sağlık diyoruz. Aylardır hepimizden gizlenen pandemi sayıları son günlerde açıklanmaya başladı. Ben daha önce koronavirüs rakamlarında ilk beşte olduğumuzu söylemiştim. Maalesef yanılmamışım. Pandeminin ilk günlerinden bu yanan sayısız hata yapıldı. Vaka sayıları bilim kurulundan bile gizlendi. Suçu kendilerinde aramayıp hep başkalarına arıyorlar.

HES KODU UYGULAMASI YAPILMIYOR

Faturayı vaka sayıları kendinden gizlenen bilim kurulu ve vatandaşa kestiler. Ne zaman bir sorun olsa dış güçler,iç güçler ortaya çıkıyor. Canı ile uğraşan vatandaşımız ölürken bile suçlu ilan ediliyor. Hala yaygın bir şekilde HES Kodu uygulaması yapılmıyor. Covid-19 testleri hala yaygınlaşmadı. Bağımsız test istasyonları kurun dedik ama yapmadılar. Haziran ayından itibaren tedbirleri gevşettiniz. Bununkararını kim verdi? Bu kararları bilim kurulu mu, vatandaş mıi bakan mı verdi? Bakanlık sadece atanmış,kendi kendine karar alamayan bir makam haline geldi. Ben de bakanlık yaptım, Herkesi suçladılar ama bütün vatandaşları suçlu ilan etmelerini biz bile beklemiyorduk. Vaka sayıları ve ölümler için baktığımızda bu rakamlar nasıl bu kadar yükseldi. Turizm bahanesi ile tedbirler gevşetildi. Peki, turizmden beklenen gelir elde edildi mi? O da edilmedi.

ARTIK YETER DİYORUZ

Hangi gelir, vatandaşın canından daha değerli olabilir. Artık yeter diyoruz. Bu kötü yönetim ekonomiyi batırdıktan sonra daha kötü olmasın diye vatandaşın sağlığını gözden çıkardı. Pandemi aşısı için bir süreç başlıyor. Türkiye her şeyde olduğu gibi aşıda da geç kalıyor. Bunun nedeni hazinenin boşaltılması. Biz henüz risk gruplarına mevsimsel grip aşısını bile yaptıramadık. Koskaca 84 milyon nüfusluk ülkeye 10 milyon adet aşı sipariş edildi.Bu piyasada devletin itibarini beş paralık ederseniz aşının tedariği konusunda sıkıntı çekerseniz. Borcunu zamanında ödemediğin için sana aşı vermiyorlar. Bizi tuğla tuğla inşa ettiğimiz ülkenin itibarini yerle bir ettiler. Halkımızın sağlığı için güvenli aşıyı derhal bulmak zorundasınız. İtibardan tasarruf olmaz diyerek hazineyi boşalttılar. Saraylardan, özel uçaklardan tasarruf sağlanır ama sağlıktan tasarruf sağlanmaz.

“HAKLIYIZ VE HAKLININ YANINDAYIZ”

Hükümetin ülke yönetimi hakkında da konuşan Babacan, “Seçimlerde yüzde 10 almış bir partinin genel başkanı ülkeyi yönetmeye başladı. 3’üncü bir ortak daha var. Yüzde 1 bile oy alamamış. Bu ortak diyor ki, benimde düşüncelerimi hayat geçirin. Koalisyon dönemini bitireceğiz diye yola çıktılar ama seçimlerden önce ittifak kuruyorlar. Vatandaşlarımız artık hakaret dili sitemiyor. Bu küçük ortağın daha önce neler yaptığını iyi biliyoruz. 2001 krizinde bunlar iktidara ortaktı. Başbakana yazar kasa fırlatırken bu küçük ortak o binadaydı.Haksızlıklarını bağırarak, çağırarak bastırmak istiyorlar. Biz ise haklıyız ve haklının yanındayız.

“TEDBİR ALINIRSA YIKIM DEĞİL”

Parti programımıza açık bir hüküm yazdık. Farklı dönemlerde emeli olan için bir adil bir dağılım olmalı. Parti programımızda açık şekilde yazdık. Bunları istişare ile çözmek mümkün. Kocaeli’de 1999 depremi bütün ülkemizin üzüldüğü bir depremdi. Büyük bir acıydı. Deprem ülkemizin bir gerçeği. Deprem bir afet fakat ölüm ve yıkım tedbir alınırsa kader değil. Depreme karşı her türlü tedbir alacaksınız. Deprem ile ilgili en ağır gerçeği yaşadığımız Kocaeli’de ise ağır ve orta hasarlı binalar kullanılmaya devam ediliyor. Gerçek bu, Ağır hasarlı binalar bir gün ağır hasarlıyken başka bir gün orta hasarlı olabiliyor. İktidara sesleniyorum. Kuvvetli bir rüzgar ile yıkılabilecek binaların vebalini kaldırabilirler mi?

KANAL İSTANBUL’U BIRAK KOCAELİ’YE BAK

Projede rant var. Plan ikinci bir boğaz yapmak. Başlangıç noktasında İstanbul’u koruma gibi bir amaç vardı ama başka bir çevre felaketine yol açacaksanız bunun bir izahı yok. Acele var. İzmit Başta olmak üzere depreme karşı ülkemizi güçlendirmemiz gerekirken hükümet yine bildiğini yapıyor. Kanal İstanbul yerine en azından Kocaeli’de ki yapıları nasıl sağlamlaştırabilir diye baksınlar. İki yıldır Kanal İstanbul ile yatıp kalkacağınıza Kocaeli’de ne yapabiliriz diye düşünün."

DEVA PARTİSİ KOCAELİ İL YÖNETİMİ 

Orhan Sarısüleyman Semih Taşveren, Bilge Banu Bilgin, Abdulkerim Can, Abdulmelik Kurt, Ahmet Tayfun Baltacı, Ali Osman Kırca, Alican Araç, Alptekin Cevherli, Ayhan Akyüz, Ayşegül Poyrazoğlu, Batuhan Aykan, Beyza Nur Erim, Büşra Oğuz, Caner Çakır, Cüneyt Yücetepe, Çağlayan Ateş, Emin Birlik, Ensar Emir, Erdem Küçükateş, Erdinç Işık, Furkan Yılmaz, Gamze Durmaz, Gülay Yılmaz, Hatice Şirin, Kamil Savaş Günbeyaz, Murat Utku Birinci, Mustafa Meral, Nihat Kırcı, Nur Banu Edeşi Oğuz Saka, Osman Güzel, Özlem Kaya, Rahmi Canbaz, Resul Gökhun Yıldırım, Serkan Alpay, Suat Akal, Tuba Taşer Süer, Uğur Yıldız, Yusuf Usta,

DEVA PARTİSİ KOCAELİ İL DİSİPLİN KURULU

Ali Ulvi Tanrıöver, Arzu Karakaş, Gülden Uysal, Mehmet Alpaslan, Volkan Keskinoğlu

DEVA PARTİSİ KOCAELİ BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Adem Koç, Orhan Sarısüleyman, Semih Taşveren, Bilge Banu Bilgin, Hayrettin Karacaer, Sedat Yücel, Görkem Bora Taner, Emre Erhan, Çağrı Çakıcı, Murat Bebek, Zeynep Sudan, Orhan Bozkurt, Ali Çelik, Muhammet Ali Unsur, Mehmet Kemal Memiş, Mehmet Saraç, Abdulkerim Can, Ahmet Tayfun Baltacı, Alican Araç, Alptekin Cevherli, Ayşegül Poyrazoğlu, Batuhan Aykan, Caner Çakır, Emin Birlik, Ensar Emir, Erdinç Işık, Gamze Durmaz, Hatice Şirin, Rahmi Canbaz, Serkan Alpay

İŞTE ADEM KOÇ'UN YÖNETİMİ

Son Güncelleme: 30.11.2020 13:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1

banner962

banner23

banner642