banner279
banner373
banner345
Kocaeli Denge
Kocaeli Denge
10 Ocak 2019 Perşembe 14:01
Sertif Gökçe'den hodri meydan

Sertif Bey, adaylığınız çok erken açıklandı. Açıklanır açıklanmaz da, Derince’de sahaya indiniz. Şu an da Derince’de vatandaşın size bakışı nasıl? Hedeflediğiniz noktaya ulaşabildiniz mi?

Şimdi tabi… Erken açıklanmamızın büyük avantajları var ama tabi ki dezavantajları da var. Uzun süreli seçim kampanyası yürütmek çok zor bir iş. Sonuçta hiçbir seçim, 6 ay boyunca tam kapasite yürütülemiyor. Erken açıklanmanın avantajı ise daha çok kitleye ulaşma imkanım oldu. Adaylığımın belli olduğu tarihte basına verdiğim ilk demeçte, Derince’deki 103 bin seçmenin hepsine ulaşacağımı söylemiştim. 

Bugün hala ilk günkü noktadayım aynı şeyi yapmaya da devam ediyorum.  Şuan ki seçim çalışmalarım büyük bir emek büyük bir özveri isteyen, ev toplantıları ve bire bir görüşmeler şeklinde gerçekleşiyor.


YÜZDE 90 EV TOPLANTISI YAPIYORUM 

Seçim çalışmalarında sadece ev toplantıları mı yapıyorsunuz?

Seçim çalışmamda %90 oranında bireysel toplantılar yapıyorum.  Ev ziyaretleri ve gün içinde de iş yeri ziyaretleri şeklinde 2 tür çalışma gerçekleştiriyorum. Ziyaretlerim vatandaşlarımla, “Merhaba”  değil; insanlara gerçek manada dokunarak, tanışarak ve konuşarak yürütüyorum. Şuana kadar 5 bin 6 bin civarında insanla birebir görüşme gerçekleştirdim. Bu insanları sokakta görsem %80’ini %90’ını tanıyabilirim öyle bir dokunma yani…

CHP’YE OY VERMEYENLERE GİDİYORUM 

Seçim çalışmaları nasıl yürütüyorsunuz? Profesyonel bir destek mi alıyorsunuz? 

Seçim çalışmalarını birebir yürütüyorum çünkü benim gittiğim, görüştüğüm vatandaşlarımın %99’u bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermeyen insanlardan oluşuyor. Dolayısıyla bu tür insanlar sadece samimi ortamda her türlü şeyi konuşabilecek, her türlü derdini sana anlatabilecek 
insanlar. Bu insanlara kalabalık gittiğin zaman daha samimi bir ortam oluşmuyor.

EŞİM, BENİMLE BİRLİLKTE SAHADA… 

Ziyaretlere kiminle gidiyorsunuz?

Ev toplantılarına eşimle birlikte gidiyorum. 

Eşiniz de sahada mı sizinle birlikte?

Eşim sadece akşamları ev toplantılarında benimle beraber sahada. Gündüz iş yeri ziyaretlerinde ise o kişiye referans olan kişiyle gidiyorum görüşmelere…

GÜNDE 12 SAAT, HİÇ TATİLSİZ ÇALIŞIYORUM 

Günde kaç saat çalışıyorsunuz?

Sabah 11.00, akşam 23.00… 2.5 aydır yani aday olduğum ilk günden itibaren, günde 12 saat çalışıyorum. Hiç ara vermeden, hiç hastalanmadan ve hatta Pazar günleri de dahil olmak üzere şehir dışına çıkmadan aralıksız çalışıyorum.

DERİNCE’DE O YOK, BU YOK, YOK YOK… 

Vatandaşın Derince ile ilgili en fazla talebi nedir?

Vatandaşımızın Derince ile ilgili 2 tür talebi var. Birincisi Derince, Kocaeli genelinde en az hizmet alan ilçelerden bir tanesi. Bir ilçede bulunması gereken özelliklerin %80’ni %90’ı Derince’mizde maalesef yok. Düşünebiliyor musunuz? Derince’de hala yol sorunu mevcut, birçok mahallede hala yol çalışması ve alt yapı çalışması yapılıyor. Çamurlu yollar 3 yıldır devam ediyor. Bunun yanında Derince’de çocukların oynayabileceği temiz bir parkı yok. Emeklinin vakit geçireceği boş alanlar, kadınlarımızın çalışacağı iş yerleri ve gençlerin sosyal ve kültürel alanda vakit geçireceği bir yer yok. Esnafların işi kötü, ulaşım sorunu var. Derince’de otobüse binen bir vatandaş iki lira verecek İzmit’e gidiyor. Derince esnafından alışveriş yapmıyor. Derince’de bir kent meydanı yok. Kısaca Derince’de yok yok yok yok…

İkincisi de insanların gönlüne bugüne kadar hiç dokunulmamış. İnsanlar belediyeye daha çabuk ulaşabilme, şeffaflık ve sorunlarını daha kolay anlatabilmek istiyor.  Bu yüzden Derince halkının 2 tür talebi var. Birincisi hizmet, ikincisi ulaşılabilirlik ve şeffaflık…

İlker Bey ilk sorunuza dönecek olursam eğer, ben de bu kadarını beklemiyordum. Beklediğimin de ötesinde bir ilgi ile karşılaştım. Şuan her şey planladığımız gibi çok iyi gidiyor. Özellikle insanların gösterdiği ilgi beni şaşırtıyor. Gittiğim her yerde insanların %80’ni %90’ından büyük bir destekle ve büyük bir ilgi ile karşılanıyorum.

RAKİBİMİN KİM OLACAĞI ÖNEMLİ DEĞİL 

Şu anda rakibiniz AK Parti’nin Derince adayı belli değil. Kamuoyunda konuşulan bazı isimler var. Bu konuşulan isimlerden, sizi zorlayacağını düşündüğünüz bir isim var mı?

Size bütün samimiyetimle söyleyeyim. Ben bu yola yola çıkarken, rakibin kim olacağını düşünmedim. İttifak olur mu olmaz mı? Hiç düşünmedim. Ben bu yola kendi hesabımla kitabımla çıktım. 

Tabi ki anket çalışmaları yürüttük aday olmadan önce. Uzun süredir kamuoyunda Derince Belediye Başkan Adaylığını düşündüğüm gibi bir hava vardı. Ama öyle değildi gerçekte. Bana her dönem teklif edildiği için gündemdeydi bu haber. Ben adaylığı bu dönem için düşünmemiştim aslında.

CHP İl başkanımız ve CHP ilçe başkanımız hatta bazı milletvekillerimizin hepsi adaylığı teklif etmişti. Ama ben hep mesafeli yaklaştım ama bir gün; Derince ilçe örgütü, Derince’de faaliyet gösteren 36 Sivil Toplum Örgütü ile bire bir görüştü ve “Biz adayımızı belirleyeceğiz nasıl bir adayla yola çıkalım” diye sordular. Sivil Toplum Örgütlerinin %85’i direkt adımı vermiş. İlçe yönetimi bana bunu söylediğinde, eğer vatandaşımızın %85’i bizi önerdiyse buna yok demek hayır demek saygısızlık olmaz mıydı? Beni direkt evet dedirten olay oydu. Raporu alır almaz baktım ve hemen evet dedim. Başvurur başvurmaz da adaylığım açıklandı ve bir anda kendimi sahada buldum. Derince’de ittifakı biz halk nazarında yapmışız. Çok güzel bir ilgi var. 

AK PARTİ ADAYINI HİÇ MERAK ETMİYORUM 


Derince’de bizi çift kutuplu seçim bekliyor anlaşılan?

Ben size net bir şey söyleyeyim. Adayın kim olduğunun inanın ki bir önemi yok. Aday Ahmet olur Mehmet olur, birisi bir oy fazla alır birisi bir oy az alır. Bunu bilemeyiz. Aday kim olursa olsun. Derince’de Sertif Gökçe dediğimizde toplumun %100’ü sıcak bakıyor. %99 değil %100’ü… 

Sertif Gökçe’ye oy verenler demiyorum, sıcak bakanları kast ediyorum. Oy vermeyenler bile benim ismime ve adaylığıma sıcak yaklaşıyor. “Keşke seçimi kazansa da, Derince’ye değer katsa” diye bizzat kendim birkaç yerde duydum. 

Derince’de en büyük oyu Ak Parti tabanından alacağım. Bu tabandaki insanlar beni bizzat tanıyan bana kefil olan insanlar. Şu an için AK Parti’nin adayını en az merak eden benimdir herhalde.

AK PARTİ’DEN DE MHP’DEN DE  OY ALIYORUM 

İki kutuplu seçim avantaj mı dezavantaj mı?


Benim için Derince’de avantaj. Çünkü MHP tabanından ciddi oy alıyorum. AK Parti tabanında da oy alacağız. İki kutuplu seçim benim için avantaj olsa da, bu her zaman böyle olmayabilir. İlden ile kişiden kişiye bağlı biraz da bu durum. Bizim Derince’de yaptığımız ankette, “Halkın %40’ı partime %60’ı adaya oy veririm” diyor. Böyle bir durumda böyle bir aday, vatandaş nezdinde ittifakı kurduysa eğer Derince’de de iddiamız var demektir.

İYİ PARTİ’DEN GERİ ADIM BEKLİYORUM 

İYİ Parti ile CHP arasında, Körfez’de yaşanan bir sorun oldu. İYİ Parti, “Derince’de aday çıkartacağız” dedi. Bu karardan geri adım atılmasını bekliyor musunuz?

Ben bekliyorum şahsen, neden bekliyorum? Çünkü siyasetin de pratiği bunu gerektiriyor. Eğer Büyükşehir’de ittifak yaptıysak, aynı şeyi Derince’de de gösterilmesini bekliyoruz. Çünkü ittifakın ruhu bunu gerektiriyor. Benim en büyük avantajım İzmit’teki insanların bana Derince’de referans olması…

Vatandaşımızla bu kadar iç içe olduğumuzu ben bile yeni öğrendim. Hayatımda görmediğim adamla ortak arkadaşımız, bir referansımız çıkıyor. Eğer aday çıkarsa dediğim gibi ittifakın ruhuna aykırı olur.

İŞTE SERTİF GÖKÇE’NİN PROJELERİ 

En iyi, en iddialı 3 projenizden bahseder misiniz?

Şimdi biz bir kere Derince’de biliyorsunuz, “Harikalar Sahili” var ve buradan hiçbir şekilde faydalanılmıyor, terkedilmiş durumda. Bırakın Kocaeli’yi, Derince’liler bile orada Harikalar Sahili olduğunu bilmiyorlar. Biz Harikalar Sahilimizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Konserlerden, büyük amfi tiyatrolara kadar pek çok kültürel etkinliği, orada gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 

İkinci büyük projemiz ise İstanbul’un dibindeyiz biliyorsunuz. 3. Köprü ve 3. Otoyol ile beraber İstanbul’a bir adım daha yaklaştık. Ekoköy sistemi ile beraber köylerimizi, köy turizmine açacağız ve kalkındıracağız. Ciddi anlamda, hem köylerde organik tarımı ve hem de hayvancılığı destekleyeceğiz. Köyde yaşayan insanlara her türlü desteği vereceğiz.

Aslına bakarsanız bizim 3 büyük projeden daha ziyade, Derince’de kenti yeniden kurmamız lazım. Derince’de bir kent planı yok. Fiziki olarak kent yok; Belediye Binası şehrin göbeğinde, Kaymakamlık 60 evlerde, polis merkezi başka yerde, okullar başka yerde… 

Derince’de bir kentte olması gereken unsurlar birbirinden çok uzak ve en önemlisi bir kent merkezimiz yok. Biz öncelikle bir kent merkezi daha sonra da bir kent ruhu oluşturacağız. Derince’de yaşayan insanların çoğu hala kendini alt kimliklerle ifade ediyorlar, “Ben Karslıyım Çankırılıyım Keşanlıyım gibi” çünkü Derince’de bir kent kültürü yok. Üst kültür yaratılmamış.

Biz bu kültürü yaratıp değerlerimizi geri kazanacağız. Düşünün,  Derince’de Çenesuyu var kimse Derince’nin su şehri olduğunu bilmiyor. Bu konuda bugüne kadar herhangi bir etkinlik yapılmamış. İnsanların çoğu Çenesuyunu İzmit’te sanıyordur. Biz Derince’ye vizyon kazandıracağız. Bunuın gibi çok fazla projemiz var, önümüzdeki haftalarda duyurusunu yapacağız çünkü Derince’nin çok fazla projeye ihtiyacı var.

SERTİF GÖKÇE’NİN MECLİS LİSTESİNDE KİMLER OLACAK? 

Meclis listesini hazırladınız mı?

Bugüne kadar hiç kimseye söz verdim. Aklımda birkaç isim var ama bu isimleri de yalnızca ben biliyorum. Hiç kimse de bilmiyor sebebi de şu 1.5 aydır sahada olmamın en büyük avantajlarından birisi de buydu. Görüştüğüm kişileri aklımdan geçiriyorum, “Bu olabilir mi?” diyorum. O kişiye söylemiyorum. Kendimce o kişiyi tartıyorum, eliyorum. Hatta çoğu kişilerden vazgeçtiğim bile oluyor adamın haberi bile olmadan hem de. Benim Meclis’imde bütün renkleri göreceksiniz. Herkese hitap edecek. Kurduğumuz ittifakın yansıması olacak. 

SAADET PARTİSİ’NDEN OY ALACAK MI? 

Saadet Partili tabanın size bakışı nasıl?

Saadet Partisi seçmeninin bana özellikle ilgisi var. Kendileri ile çok ciddi anlamda görüşüyoruz ama kendisi de adayını çıkartabilir sonuçta kendisi de bir siyasi partidir. Eğer kendi adayını çıkartırsa biz gene alabileceğimiz oyu alırız. Saadet Partisi’nde bize çok sıcak bakan bir kesim var, Saadet aday çıkarsa bile bize sıcak bakmaya devam edeceklerdir.

HDP TABANI KİME OY VERECEK? 

HDP aday çıkartacak mı?

Ben bilmiyorum. Siyaset ile ilgilenmiyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum ben sadece işime odaklanmışım hatta televizyon bile izlemiyorum Tamamen işime odaklanmış durumdayım.

HDP Tabanı da size oy verebilir herhalde?

HDP tabanını bilmiyorum. Sonuçta ben çalışmamı bireysellik üzerine yapıyorum. Dükkanların tamamına gidiyorum dükkanlara gidiyorum. Kim kimdir onu da bilmiyorum orada tanışıyorum. Onun için oy verirler vermezler diyemem. Ben herkesle görüşüyorum. Kitlesel oylar bile kesin değildir. Ben bireysel bakıyorum.  Kendimde gördüğüm tek eksiklik herkese ulaşamamak. Herkese ulaşamıyorum. Zaman açısından oldukça kısıtlıyım. 103 bin seçmen var. Herkese ulaşacak zamanım oldukça kısıtlı.

banner371
Son Güncelleme: 13.01.2019 14:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Derince'li seçmen 2019-01-11 16:49:17

Ak parti seçmeni olarak, tevazu - samimiyet ve gayreti ben sende görüyorum Sertif Gökçe . CHP'de değil .

Avatar
Ersoy Kandemir 2019-01-10 16:25:57

Canı gönülden başarılar dilerim.

Avatar
Oktay kabasakal 2019-01-13 09:31:17

Gökçe ailesi sevgiler saygılar. Chp nin önünde olduğun vakit Zeki aygünü veya kim olursa yenersin . İnanıyorum.

Avatar
Derinceli 2019-01-11 11:49:19

Adamsin sertif Gokce

Avatar
gülümser polat 2019-01-11 14:03:03

basarilar diliyorum derincenin böyle bir isme ihtiyaci var...

Avatar
Serkan GÜNGÖR 2019-02-07 17:25:20

Başarılar başkanım

banner1

banner319

banner315

banner23

banner380

banner281

banner326