banner779
banner777
banner775
banner651
Kocaeli Denge
Kocaeli Denge
15 Ocak 2020 Çarşamba 12:59
Kartepe’de kar ve eğlence seni çağırıyor

Unutulmaz dj performansları, lazer ışık gösterileri, canlı müzik, oyunlar, yarışmalar, yerel sanatçılar, sucuk-ekmek partisi, içinizi ısıtacak ikramlar ve pop müziğin sevilen ismi İrem Derici konseri… Eşsiz bir doğada; macera, heyecan, özgürlük ve mutluluk Karfest’te seni bekliyor.

BASINA BİLGİ VERİLDİ

Kartepe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 Ocak’ta Kartepe dağ yolu üzerinde yer alan Sisli Vadi’de düzenlenecek olan KarFest ile ilgili Maide Kafe’de basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasına Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu,  Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz, Kartepe Turizm Derneği Başkanı Kamil Öçbe, Kartepe Doğal Hayat Turizm Başkanı İrfan Yiğit katıldı. 

“ÖRNEK BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATIYORUZ”

Basın açıklamasında konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu şu ifadeleri kullandı; “Kış aylarında çok sayıda tatilciyi ağırlayan kentimizin kış turizminden de hak ettiği payı alması için yeni bir projemizi daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Kartepe Belediyemizle örnek bir iş birliğine imza atarak, bölge esnafının da katkılarıyla Kartepe Kış Festivali-Karfest’i organize ediyoruz. Birbirinden eğlenceli aktivite ve şovlara sahne olacak Karfest, Türkiye’de kış turizminin en önemli adresleri arasında yer alan Kartepe’de 18 Ocak Cumartesi günü yapılacak.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi olarak festivale katılacakların tüm ihtiyaçlarını da en ince ayrıntısına kadar düşündük ve gerekli tüm tedbirleri aldık. Öte yandan bu yıl ilk kez düzenlenecek festivalin geleneksel hale gelmesini de planlanıyoruz. Böylece; Kocaeli Kitap Fuarı, 23 Nisan Çocuk Şenliği, Kartepe Zirvesi, Kocaeli Tarih Sempozyumları gibi marka etkinliklerimizin yanına bir yenisini daha eklemiş olacağız.  Bu yıl ilk kez yapılacak olmasına rağmen yoğun ilgi görmesini beklediğimiz Kartepe Kış Festivali-Karfest’e 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte davet ediyoruz.”

“MARMARA’NIN EN GÜZEL FESTİVALİ”

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Bölgemizde uzun süredir kış turizmi yapılıyor. Esnaf ve çevre sakinleri böyle bir festival olmasını istiyorlardı. İnsanlarımızı mutlu etmek ve bölgemize marka değeri katmak için çalışmalarımıza başladık. KarFest ile Marmara bölgesinin en güzel festivalini yapmak için adım atıyoruz. Büyükşehir belediyesi yolumuzu açmıştır. Başkanımıza teşekkür etmek istiyoruz. Bu projeye sahip çıkılmalı. Birçok eksiğimiz olacaktır ama bunlar hoş görülmeli. Bölgemiz çok özel bir yer. Ulaşımı sağlayan 3 ana güzergahımız var. Derbent, Maşukiye ve Suadiye bölgesinden dağa çıkan yollarımız var. 

“RİNG SERVİSLERİ OLACAK”

Çevre illerden organizasyon yapmak istiyor insanlar. Yoğunluğu hep beraber yaşayacağız. Festival alanı konusunda bir otopark alanı konumuz var. Büyükşehir belediyesi ring servisiyle bölgeye ulaşımı sağlayacak. İnsanlarımız ring servisleriyle gelirse çok memnun oluruz. Eğer özel araç noktasında çok yoğun olursa yolu özel araç girişine kapatıp, sadece ring servisleri için yolu açık tutabiliriz. Biz dahil kendi araçlarımızı kullanmadan çıkalım festival alanına. Sisli Vadi’de yapılmasını isteyen benim. Marmara Bölgesi’ne hitap etmek için böyle bir festival yapıyoruz. Saat 14.00 ile 15.00 gibi özel araç geçişlerini keseceğiz. İlk adımı attığımız için festivalimiz bir gün sürecek. 10 bin kişi gelebilir diye düşünüyoruz. Sonrasında bunun üstüne kata kata belki de Avrupa’ya örnek olacak bir festivale imza atacağız. Kocaeli olarak birçok konuda lideriz.”

KARFEST İÇİNİ ISITACAK

Turizm kenti Kocaeli’de kış deyince akla kar, kar deyince ise Kartepe gelir. Türkiye’de kış turizminin seçkin adreslerinden biri olan Kartepe, şimdi yepyeni bir heyecana hazırlanıyor. Kartepe Kış Festivali- Karfest, 18 Ocak Cumartesi günü Maşukiye Sisli Vadi’de yapılacak. Karfest’e katılanlar 14.00-24.00 saatleri arasında 10 saat boyunca kesintisiz heyecan, macera ve aksiyona doyacak. Üşümekten korkma, Karfest içini ısıtacak

İLK AMA SON OLMAYACAK

Yılın hemen her günü ayrı bir aktiviteye sahne olan Kocaeli, ilk kez düzenlenecek kış festivaline hazırlanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi iş birliğinde organize edilen Kartepe Kış Festivali-Karfest, bu yıl ilk kez kapılarını kar tutkunlarına açacak. Kartepe zirve yolunun en güzel kesimlerinden biri olan Sisli Vadi’de gerçekleşecek organizasyon 18 Ocak Cumartesi tarihinde gündüz 14.00’ten gece 24.00’e kadar aralıksız 10 saat devam edecek. Üstelik Karfest, önümüzdeki yıllarda Kocaeli ve Kartepe için geleneksel hale gelecek.

KARFEST’TE NELER YOK Kİ!

Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe belediyeleri, kar üstünde eğlenceye doymak isteyenler için eşsiz bir festival programı hazırladı. Bir kere festivale katılanlara yeşil Kocaeli’ye destek vermeleri için 2000 adet tüplü fıstık çam fidanı dağıtılacak. ‘’Lazer’’ ışık gösterileri geceyi aydınlatacak. Eğlenmek isteyenler ise DJ Mert Erdoğan’ın canlı performansıyla gönüllerince dans edecek. Festivalin sunuculuğunu da Radyo Trafik Marmara programcılarından Cenk Sarıkaya üstlenecek.

ACIKANA SUCUK-EKMEK, ÜŞÜYENE ÇAY-ÇORBA

Festivale katılacak vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Yerel sanatçıların ve grupların sahne performanslarıyla da renklenecek olan Karfest’te acıkana sucuk- ekmek bizden… Büyükşehir’e bağlı Antikkapı A.Ş., Kartepe Belediyesi ve ilçe esnafının katkılarıyla festivale katılmasını beklediğimiz yaklaşık 10.000 misafire 4 ayrı noktada sucuk-ekmek ikramında bulunulacak. Ayrıca sıcak çay, çorba ve helva ikramları da alanda yer alacak. 

HER ŞEY ÜCRETSİZ!

Karfest’te; ulaşımdan otoparka, çaydan çorbaya, kızak kaymadan yarışmalara, konserlerden sucuk ekmek ikramlarına kadar baştan sona her şey ücretsiz. Bu festivalde üşümek de yok. Etkinlik alanımız sürekli tazelenecek odunlarla ve 25 adet varil aracılığıyla festival boyunca ısıtılacak.

ÇOCUKLAR BU MASKOTLARA BAYILACAK

Alana gelen vatandaşlarımız gün boyunca ‘’Bot Yarışları’’, ‘’Halat Çekme Yarışı’’, ‘’Penguen Koşu’’ ve ‘’Fener Alayı’’ gibi yarışma ve etkinliklere katılırken, ‘’Sincap’’, ‘’Kardan Adam’’ ve ‘’Penguen’’ maskotlarımız da festival boyunca minik misafirlerimizi eğlendirecek. Ayrıca katılımcıların en güzel anılarını ölümsüzleştireceği fotoğraf çekim alanımız da mevcut…

İREM DERİCİ KONSERİ

Karfest’te saatler 19.00’u gösterdiğinde ise pop müziğin sevilen ismi İrem Derici konseri başlayacak. Ünlü sanatçı ‘’Kalbimin tek sahibine’’, ‘’Acemi balık’’, ‘’Evlenmene bak’’ gibi dillere yerleşen şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyleyecek. İrem Derici konseriyle eğlencenin zirve yapacağı festival, gece 24.00’e kadar birbirinden renkli etkinliklerle devam edecek. 

ULAŞIMDA SIKINTI OLMAYACAK…

Trafik düzenleme ve ulaşım noktasında Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı, Kartepe Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gerekli tüm tedbirler alınacak. Trafikte aksaklık yaşanmaması için Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi ekipleri; Maşukiye-Derbent ve Suadiye- Arslanbey’den zirveye bağlantısı olan tüm yolları ulaşıma açık tutacak. Maşukiye merkezden çıkış yolu saat 15:00 itibariyle trafiğe kapatılacak. Maşukiye meydanda konumlanan otobüs seferlerimiz saat 11:00 itibariyle özel araçları veya toplu taşıma vasıtasıyla bu noktaya gelen tüm misafirlerimizi belirli periyodlarla festival alanına ulaştıracak. Her iki belediyeden etkinlik alanında çok sayıda görevli personel ve sahne anonslarıyla misafirlere gerekli yönlendirmeler yapılacak.

TÜM TEDBİRLER ALINACAK

Özel araçlarıyla gelen misafirlerimiz Maşukiye Pazar Yeri, Maşukiye Migros yanı ve okul bahçesi otopark alanlarını ücretsiz olarak kullanılabilecek. Kartepeliler için mahallelerden saat 13:00’ten başlayarak her saat başı ring servislerle Maşukiye Meydan toplanma noktasına transfer sağlanacak. Önemli kavşak noktalarında yol ve trafik düzeni ve güvenliği için zabıta ekiplerimiz görev yapacak. Festival alanında katılımcıların ve çocukların güvenliği için gerekli tüm tedbirler alınacak. Geriye festivale katılan Kocaelililer için gönüllerince eğlenmekten başka bir şey kalmayacak.

PROGRAM AKIŞI

14:00 Festival açılış ve DJ performansı
15:00 Kent Orkestrası Gösterisi
16:00 Gül Beyaz Demir Konseri
16:50 Kartepe Belediyesi Halk Dansları Topluluğu (Anadolu Ateşi Gösterisi)
17:00 Cemal Cayırcı (Vira Cemal)
18:00 Protokol konuşmaları ve kurdele kesimi
18:15 Ateşbaz Sahne Gösterisi
19:00 İrem Derici Konseri
21:00-23:00 Yerel Sanatçılar-Horon Şov
Yarışma etkinlikleri;
15:45 Bot Yarışları
18:10 Halat Çekme Yarışı
18:30 Penguen Koşu
18:50 Fener Alayı

Program sonunda İzmit Kent Meydanına, Kartepe'den getirilen kar serildi. Daha sonra Kar Fest'te olması planan başlıca etkinlikler Kent Meydanında vatandaşların gösterimine sunuldu. 

Son Güncelleme: 16.01.2020 15:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Dikkat!

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1

banner475

banner589

banner23

banner642

banner773

banner759

banner612