Kocaeli Bunu Konuşuyor: CHP Derince'de 1 Ağustos Darbesi: Seçilmiş Yönetime Operasyon! Babası Yoğun Bakımdayken Düşürdüler!

CHP Kocaeli’de neler oluyor? Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak’ın görevden alınmasıyla birlikte başlayan süreç, hız kesmeden devam ediyor. Yeni başkan Elvan Sarım da devriliyor. CHP Derince Yönetiminden İrfan Aksoy, Halife Karabulut, Yavuz Akbulut, Neşat Küçük Aslan, Ayfer Abal, Neslihan Gizem Sarıkaya, Serap Tanyıldız Döner, Ümit Ersin Yahşi ve Yasin Dündar’ın istifasının ardından kongreye gidiliyor. CHP Derince’den de jet hızıyla açıklama geldi. İşte o açıklama…

2020 İlçe Kongresinde göreve gelen yönetim olarak 2 yıldır ülkemizin dönüşümü ve ülke halklarının yoksulluğuyla mücadele için görev üstlenip Derince’nin gelişimi adına çalışma yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Geçmişten bu yana CHP örgütünün onurlu mücadelesine engel olmaya çalışan yapılarla mücadele etmek biz CHP kadrolarının ilk vazifelerindendir. Gelecek seçimlerin kazanılabileceği görüntüsü, İl ve İlçemizde var olan kirli yapıları tekrar harekete geçirmiştir. Kendi geleceklerini ve çıkarlarını düşünen bu yapılar partimize zarar vermeye devam etmektedir.

Yönetimimizin içinden oy birliğiyle başkan seçildiğim günden bu yana çalışmalarını sürdüren İlçe başkanı olarak bu açıklamayı yapmak konusunda içinde bulunduğum durumu ve partim adına utanç duyduğumu belirterek asıl sözlerime başlıyorum.

Eşimin ölümden döndüğü, bir dizi ameliyattan geçtiği ve sonucunda 5 buçuk aylık bebeğimizi toprağa verdiğim ağır süreçlerden geçtim. Hastanede olmak zorunda kaldığım bu süreçte yönetim kurulumun izniyle İlçe Başkan vekilliğini 15 günlüğüne İlçe sekreterimize bıraktım.

Her insan için çok büyük bir sınav olan bu süreçlerden geçerken yol arkadaşım dediğim insanların küçük hesaplar ile yönetimi düşürmek adına çabalamalarını öğrenince üzüntüm arttı. Babamın yoğun bakıma alındığı gün de İlçe Başkanlığımıza istifa dilekçelerini ulaştırdılar.

Her ne kadar verilen bu istifa dilekçeleri tüzüğün öngördüğü usullerle teslim edilmemiş ve esasında yönetimimizi düşürmeye kabil olmasa da Partimizin demokrasi ve vefa duygusuyla bağdaşmayan bu fırsatçı anlayışın yönetim kademesinde olmaması adına istifalarını memnuniyetle kabul ediyoruz.

Bu yapılan ne siyasi ahlaka ne de insani değerlere sığmamaktadır. Bizler menfaatsiz, onurlu ve ahlaki mücadelemizi sürdürerek emeğin yanında yer almaya devam edeceğiz. Yapılan bu haksızlığı tüm açıklığıyla dile getirdiğimizi samimiyetle bildirerek süreci ilçe kongre delegelerimizin değerli takdirlerine bırakıyoruz.

Derince İlçe Başkanı

Elvan SARIM

Gündüz BAŞER Caner YENİ

Kardelen BEYTAŞ Binnaz KILAVUZ

Berkan Kutay KARAHASAN Süleyman KARADAŞ

Fatih BÜKÜLMEZ

- Kocaeli Denge, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelidenge.com/haber/11512260/kocaeli-bunu-konusuyor-chp-derincede-1-agustos-darbesi-secilmis-yonetime-operasyon-babasi-yogun-bakimdayken-dusurduler