Kocaeli'de Sağlık Ordusu Göreve Hazır! Sokakta Yoğunluk Var, Vatandaşlar Dikkati Elden Bırakmasın

Koronavirüs vakaların ülke genelinde artması ve Kocaeli’de yüzdelik oranın rekor seviyeleri ulaşmasının ardından yetkililer tedbirleri artırıp vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağının tekrar iki güne çıkarılmasının ardından Ramazan Ayı’nda da işletmelerin kapanıp paket servise geçeceği öngörülmekte.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI EŞLİK ETTİ

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ve il sağlık müdürlüğü personeli toplum nezdinde koronavirüse karşı farkındalık oluşturmak adına İzmit’te esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi. İzmit Anıtpark istikametinden Merkez Bankası’na kadar yürüyen Pehlevan’a Kamu Hastaneleri Başkanı Ahmet Sarıışık, Sağlık Hzimetleri Başkanı Şeref Kasımoğlu, Personel Hizmetleri Başkanı Coşkun Güler ve sağlık çalışanları eşlik etti. Beyaz önlükleri ve afişleriyle Yürüyüş Yolu’nu baştan sona dolaşan Pehlivan ve sağlık personeli vatandaşın görüşlerini de dinledi.

“HER ZAMAN SAHADAYIZ”

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan program sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronayla amansız bir mücadele içerisindeyiz. Maalesef son günler vaka sayılarında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bir artış mevcut. Bu yüzden maske, mesafe ve hijyene daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bu çerçevede her zaman sahadayız ama bu kez farklı bir etkinliğe imza atmak istedik. Esnafımızın, vatandaşımızın halini hatırını sorup gerekli uyarılarda bulunarak, onlarında fikirlerini almak istedik.

SAĞLIKLI GÜNLERE DÖNECEĞİZ

Kalabalık ortamlara mümkün oldukça girmemek gerekiyor. Etkinliklerden, taziyelerden, düğünlerden kesinlikle kaçınılmalı. Aşı sıra gelen vatandaşların aşılarını yaptırması gerekiyor. Bizler sağlık orduları olarak her zaman göreve hazırız ama vatandaşımızın sağlıklı olmasını istiyoruz. Bugün yaptığımız etkinliğimize insanların tepkileri çok olumlu oluyor. Zaten artık herkes kurallar konusunda daha hassas bir tavır takınıyor. Bu sadece sağlık personelinin mücadelesiyle kazanılacak bir savaş değil. Birlikte mücadele verdiğimiz takdir de zaten vaka sayıları düşecek ve sağlıklı günlere geri döneceğiz”

- Kocaeli Denge, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelidenge.com/haber/6903290/kocaelide-saglik-ordusu-goreve-hazir-sokakta-yogunluk-var-vatandaslar-dikkati-elden-birakmasin