Kocaeli'de bugün vefat edenler (1 Mayıs 2021)

KOCAELİ'DE BUGÜN VEFAT EDENLER LİSTESİ (1 Mayıs 2021)

Kocaeli'de vefat edenler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından her gün yayınlanıyor. Kocaeli'de kim vefat, bugün kaç kişi hayatını kaybetti sorusu, İstanbul başta olmak üzere çevre illerden de araştırılıyor. Kocaeli'de kimlerin, hangi hastalıktan vefat ettiği merakla araştırılıyor ve arama motorlarında sorgulanıyor. Kocaeli'de merak edenlerin vefat bilgisi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KBB tarafından online yayınlanıyor. Yayınlanan listeler, aynı gün için sürekli yenilirken, gün boyu takip ediliyor.

KOCAELİ'DE ÖLENLER, ÖLÜM NEDENLERİ 

Kocaeli vefat listesini sadece Kocaeli değil İstanbul ve Sakarya gibi çevre illerin halkı da büyük bir merakla takip ediyor. Çevre illerde de birbirlerinin komşuları ve akrabaları yaşıyor. Bu listeler Sakarya ve İstanbul'da da merak ediliyor. Koronavirüs pandemisinden sonra vatandaşlar vefat listelerini büyük bir merakla incelemeye devam ediyor. Kocaeli'de hayatını kaybedenlere biz de buradan Allah’tan rahmet diliyoruz. Hemşerilerimizin dostlarımızın acısını paylaşıyor, ölenlerin yakınlarına sabır diliyoruz. Ölenlerin arkasından mutlaka bir Fatiha okuyunuz.

ÖLÜLERİN ARKASINDAN OKUNACAK DUA 

E’ûzü billahi mine’ş-şeytâni’r-racîm. Bismillâhi’r-rahmâni’r-rahîm. Minhâ haleknâküm ve fîhâ nü’îdüküm ve minhâ nuhricüküm târeten uhrâ. Allâhümme fağfir lehû verhamhü inneke ente’l- ğafûrü’r-rahîm. Allâhümme’ğfirlî ve lehû ve a’kıbnî minhü ‘ukben haseneten.

Kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım. Rahman ve Rahim Allah’ın adı ile. Sizi topraktan yarattık, sizi oraya döndüreceğiz ve sizi bir kere daha oradan çıkaracağız. Allah’ım! Onu bağışla ve ona merhamet eyle, şüphesiz sen çok bağışlayan ve çok merhamet edensin. Allah’ım! Beni ve onu bağışla, güzel akıbet ihsan eyle.

Kocaeli'de vefat edenler listesi için tıklayınız

- Kocaeli Denge, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelidenge.com/haber/7037175/kocaelide-bugun-vefat-edenler-1-mayis-2021