Kocaeli'de Peynirci Baba neden açık? Onlarca şubesi var ama kapatmadılar! Haksız rekabet değil mi? Bu olaya tepki var!

Türkiye, artan koronavirüs vakaları sonrasında tam kapanma sürecine girdi. Kabine toplantısının ardından açıklanan kararla, Türkiye genelinde 17 Mayıs gününe kadar 'tam kapanma' kuralları geçerli olacak.  Açıklanan kararın ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile, bakkal, market, kasap, tatlıcı gibi işyerlerinin çalışma saatlerine ilişkin detaylar da yurttaşlarla paylaşıldı.

ZİNCİR MARKETLER PAZAR GÜNÜ KAPALI

Bakkal, market, manav ve kasaplar için paylaşılan bu detaylar, zincir ve süper marketler için haftanın altı günü geçerli olacak. Zincir marketler ve süper marketler, pazar günü kapalı olacak.

PEYNİRCİ BABA PAZAR GÜNÜ AÇTI İDDİASI

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, bu akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda, Derince Denizciler Caddesinde bulunan Peynirci Baba ismiyle bilinen zincir marketin açık olduğunu ifade etti ve tepki gösterdi. Koçak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Hani zincir marketler kapalıydı. Peynirci baba zincir market sayılmıyor mu? Denizciler caddesinde açık. İşine geleni aç işine geleni kapa. Adaletiniz batsın."

Hani zincir marketler kapalıydı. Peynirci baba zincir market sayılmıyor mu? Denizciler caddesinde açık. İşine geleni aç işine geleni kapa. Adaletiniz batsın.

Birkan Koçak paylaştı:  2 Mayıs 2021 Pazar

- Kocaeli Denge, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelidenge.com/haber/7042394/kocaelide-peynirci-baba-neden-acik-onlarca-subesi-var-ama-kapatmadilar-haksiz-rekabet-degil-mi-bu-olaya-tepki-var