Doğusel: “19 Mayıs, Varoluş Mücadelemizdir”

Tarihin hiçbir döneminde esaret kabul etmeyen milletimizin yeniden var oluş mücadelesinin ilk adımı 19 Mayıs’tır. Ulu Önder, Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan büyük destan, bağımsız bir vatanı bize sunarken, aynı zamanda bu mücadele tüm mazlum milletlere örnek olmuş tur. 19 Mayıs 1919, istiklal mücadelemizin de sembolüdür.
Hürriyetinden vazgeçmeyip zulme boyun eğmeyen milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli günü olan 19 Mayıs, asla unutulmaması gereken bir gündür.

Bu tarihi günün Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesinin altında da çok derin anlamlar vardır. Atatürk geleceği gençlerin ellerinde görmüş, “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek gençlere duyduğu güveni ortaya koymuştur.

Biz de biliyoruz ki, gençlerimiz, atalarımızın yazdığı başarı ve gurur dolu tarihe sahip çıkacaklardır. Ülkemizi çok daha ileri noktalara taşıyacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

- Kocaeli Denge, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelidenge.com/haber/7198285/dogusel-19-mayis-varolus-mucadelemizdir