18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaçta bitiyor? 18 yaş altı dolmuşa binebilir mi? Otobüse binebiliyor mu?

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaçta bitiyor? 18 yaş altı dolmuşa binebilir mi? Otobüse binebiliyor mu?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre kademeli normalleşme sürecinde bir süre daha yasaklar devam ediyor. Hafta içi 21.00­-05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma günleri saat 21.00'den başlayıp Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak şekilde Pazartesi saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması bulunuyor.

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAÇTA BİTİYOR?

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kaçta bitiyor sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için hemen belirtelim ki kademeli normalleşme dönemi ile birlikte 18 yaş altı vatandaşlar için yasak bulunmuyor. Tüm Türkiye'de geçerli olan kısıtlama süre ve saatleri haricinde 18 yaş altı kişilere belirlenen sokağa çıkma kısıtlaması şu an uygulanmıyor.

18 YAŞ ALTI DOLMUŞA OTOBÜSE BİNEBİLİR Mİ?

18 yaş altı dolmuşa binebilir mi? Otobüse binebiliyor mu? İçişleri Genelgesine göre aşı hakkını kullanarak iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak. Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacak.

- Kocaeli Denge, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kocaelidenge.com/haber/7201638/18-yas-alti-sokaga-cikma-yasagi-kacta-bitiyor-18-yas-alti-dolmusa-binebilir-mi-otobuse-binebiliyor-mu